המודיעין חושף ראיות נסיבתיות למתקפת פעילות מיסיון

בשבועות אחרונים מוצפת העיר מודיעין בפעילות מסיונרית משיחית, במסגרת קמפיין רחב היקף, שמטרתו לקרב יהודים אל הנצרות. רבים מן התושבים כבר התלוננו על כך, ומיכאל חרל"פ, אחד מחברי המועצה, אף פנה ליועץ המשפטי כדי לבדוק את חוקיות הפעילות. "אנחנו תחת מתקפה של חומרים מסיונריים", הזהיר

תושבי מודיעין זועמים :בימים אלה מתקיימת פעילות מסיונרית נוצרית, בהיקף חסר תקדים בעיר. הפעילים, שמגיעים מטעם עמותת "יהודים למען ישוע", מסתובבים במקומות הומי אדם ולעיתים מגיעים אף לבתיהם של התושבים, ומחלקים חומרי הוסברה והרצאות בנושא. בכך הם מקווים לקרב אותם את הנצרות.

תושבים רבים כבר התלוננו על הפעילות המטרידה. לטענתם, העלונים המשיחיים מפוזרים בכל מקום אפשרי, החל מתחנות רכבת, מרכזים מסחריים, ועד כדי הדבקתם גם על מכוניות ואף תיבות דואר פרטיות. השיא מבחינתם, הוא פניה יזומה של הפעילים, שמגיעים עד לבתי התושבים או מתקשרים אליהם, מה שגובל מבחינתם בהטרדה של ממש.

בתגובה לכך, ולאחר שקיבל אינספור תלונות בעניין, החליט מיכאל חרל"פ, המשמש כאחד מחברי המועצה, לעשות מעשה ולטפל בכך ברמה המשפטית. לדידו של חרל"פ, נראה שמדובר במהלך מאורגן ומתוכנן. "יש כנראה מבצע אינטנסיבי בעיר", תיאר בראיון לאתר Mynet. "לא זכורה לי בשנים האחרונות מתקפה כזאת. אני מקבל פניות מכל העיר. זאת נראית מתקפה מתוכננת שלא נראתה במודיעין משחר קיומה. אנחנו בודקים מבחינה משפטית אם זה מותר לחלק את הדברים האלה, ונפעל בכל האמצעים המשפטיים כדי לעצור את התופעה”.

לדבריו, הגיע עד כה כבר ליועץ המשפטי לממשלה, זאת בנוסף למחאה חריפה שהוא מתכנן כנגד הפעילות. "העברתי את הנושא לבדיקה משפטית כולל ליועץ המשפטי לממשלה כדי לבדוק האם הקמפיין חוקי או לא. אני לא רואה יהודי שנוסע לרומא ומחלק פליירים בעד משה רבנו. זה נראה לי לא שייך וזה מפריע להרבה אנשים. אנחנו מוחים נגד התופעה של חלוקת החומרים המיסיונרים. לא יעלה על הדעת שבמדינת ישראל המושתת על ערכי היהדות יחלקו חומרי תעמולה נוצרים לילדים וילדות, במרכזים מסחריים, בתחנות הרכבת ועל הרכבים".

עוד תיאר בראיון גם אחד מתושבי מודיעין את הניסיון לפעילות המסיונרית שהופעל כלפיו. "מיסיונרים התקשרו אליי הביתה ורצו לפתח שיחה", תיאר. "אז אמרתי להם שזה לא מעניין אותי. לא התעסקתי בזה וזה לא מעניין אותי".

בתגובה לדברים, מסר מנכ"ל עמותת 'יהודים למען ישוע', כי "מה שאנחנו עושים הוא חוקי לגמרי. מדינת ישראל הכירה בנו כעמותה רשומה. ישראל היא מדינה דמוקרטית, כאן זה לא איראן ולכולם יש חופש דת וחופש פרסום. הפרסום הוא לגיטימי במאה אחוז. אנחנו חושבים שזה מסר מאוד חשוב, ובסך הכל המסר הוא של שלום, של אהבה ואחווה".

עוד הוסיף, כי הסיבה לקיום הפעילות דווקא בעיר מודיעין הינה מפני ש"זאת עיר נפלאה עם אנשים שקיבלו אותנו בצורה נפלאה. אנחנו לא מיסיונרים. אנחנו ישראלים לכל דבר, משרתים בצבא ואזרחים שומרי חוק. מותר לא להסכים וזה בסדר גמור, אבל לכל בן אדם מותר להפיץ את האמונה שלו. אנחנו בדמוקרטיה".

גם העירייה מסרה בתגובה: "כאשר נגרם לכלוך כתוצאה מחלוקת פליירים, מאתרים מפקחי מחלקת הפיקוח העירוני את המפיץ ומבקשים ממנו להפסיק לחלק, כפי שקרה גם במקרה הנוכחי. במידה שהמפיץ לא היה נענה לבקשה וממשיך לחלק את הפליירים, הייתה העירייה רשאית לקנוס אותו".

 

שבויות – המחלקה למניעת התבוללות, לפניות ודיווחים: טל' 073-2221333 או 052-9551591. מייל kalina@htv.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות