אחוזי ההתבוללות

לפרטים ויצירת קשר, חינם ללא תשלום:

שבויות – המחלקה למניעת התבוללות, לסיוע, דיווחים ותרומות:

טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל kalina@htv.co.il

 

1 Comment

  1. אלי הגיב:

    אני לא יודעת מהיכן הסטטיסטיקות בסרטון כי האמת היא הרבה יותר גרועה. באירופה יש 85% התבוללות, ובאמריקה, מחוץ לקהילה אורטודוקסית, האחוז בסביבות 70%,

    בנוסף, בארץ יש את מה שאני קוראת "התבוללות סמויה" דרך גיור. מבלי לפגוע בכודם של גרי צדק, זה ידוע לכל מי שמעוניין להתגייר שהדרך הקצרה היא למצוא חבר יהודי, ועדיף כבר להיות בהריון ממנו. (לא תמיד אבל באופן כללי הצד המתגייר הוא בת הזוג,) אני מכירה את הנושא די מקרוב מחברות שהתגיירו וסיפרו לי שלמעלה מ80% מאולפן הגיור לא היו אמיתיים, על פי דיווח עצמי, ושהם לא מוכנים לתת לילדים שלהם להתחתן עם הילדים של אותם "גרים". גם שמעתי את הבכי של בחורות צדיקות שהתגיירו, בגיור אמיתי שעברו תהליך בכלל לא פשוט, ובאמת הקשו עליהם, הם היו השכנות שלי וידעתי שהם צנועות ומאד מקפידות על ההלכה, על כך שהם באולפן גיור עם גויות כבר בהריון מהחבר היהודי, שלא אכפת להם מהיהדות כלל, שעברו את גיור בתוד כמה חודשים בלבד.

    למרות שאני שומעת בשיעורים שמקשים על מי שבא להתגייר, בפועל, במקרים כמו שתיארתי זה בכלל לא כך. אז אם מישהי עוברת בית דין ועל פי עצמה עושה את זה רק כדי לפייס את משפחתו של החבר שלה, ושהיא לא מעוניינת ביהודות, איך אפשר להגיד שהיא יהודיה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות