הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי מאמרים חינוך | משפחה
טהרת המשפחה – אהבה לנצח
הבורא חנן את האישה, יותר מן האיש, והעניק לה את הכוח לשמור מכל משמר על טוהר חייהם.
הלכות טהרת המשפחה הן אחת ההוכחות הברורות לאלוקיותה של תורת עם ישראל! בחדר הפנימי של הבעל ואשתו, מקום אשר אליו לא יגיע שום חוק אנושי, ניצבים הבעל היהודי ואשתו היהודיה לפני בוראם, והם מקדשים את אהבתם. בזכות הטהרה יחסיהם נותרים בבחינת חתן וכלה. אהבה תורנית זו, היא האהבה שעליה אמר הנביא: ''ומשוש חתן על כלה, ישיש עליך אלקיך'' (ישעיהו סב', ה).
 
פרסומת
דומה, שמאמר זה הוא אחד המאמרים הנשגבים ביותר על אודות יחס הבעל לאשתו. בזכות טהרת המשפחה נבדלת המשפחה היהודית מכל משפחות האדמה. היא זו אשר עשתה את עם ישראל לעם עולם, היא העניקה לעם את ממד הנצח, זו היא האהבה היהודית, שהיא גם סודו של עם התורה לנצח נצחים. האיש והאישה שותפים במידה שווה באחריות לקיום חייהם המשותפים. אולם הבורא חנן את האישה, יותר מן האיש, והעניק לה את הכוח לשמור מכל משמר על טוהר חייהם.
 
דיני הטהרה מדגישים את האזהרה לאישה להימנע בתקופת נידתה מכל פעולה או מגמה שיש בהן כדי לגרות את היצרים, להחטיא ולהכשיל את חיי הנישואין. דיני הטהרה הם ביסודם חוקי תורה, כשם שהטבילה במקווה היא צו התורה.
 
גם אם יתאמץ הרופא היהודי להוכיח בראיות חותכות ביותר, שהטבילה חשובה מבחינה פיסיולוגית, נוסיף לעמוד על דעתנו ונדגיש, כי ביסודה אין הטבילה אלא אחת ממצוות התורה, צו הבורא, ואין לנו צורך בתוספת הסבר, באישור או בהסכמה לחשיבותה.
 
העובדה שדיני הטהרה פועלים ביעילות גם מבחינה רפואית וגם מבחינה נפשית-רוחנית, עשויה רק לשמש הוכחה נוספת להשקפת היהדות, כי קיים קשר הדדי הדוק בין העניינים שברוח לבין העניינים שבגוף ובחומר. אולם היסוד של מעשים אלו הינו רוחני.
אהבת את הכתבה?
רוצה לקרוא עוד?
הזן את כתובת המייל שלך כאן משמאל,
ומדי שבוע תקבל כתבות נוספות ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלך.
עלון השבת הפופולרי של הידברות מגדיל את תפוצתו.
מעוניינים להפיץ אותו באזור מגוריכם?
הקליקו כאן.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך
מקווה ומרכול
מדברים על מיתון, מפגינים נגד יוקר המחיה, מבכים את המצב הכלכלי, מתריעים על ילדים שחיים מתחת לקו העוני, מתרימים לנזקקים. מעולם לא חשבתי שדברים כאלה ..
   
המקוואות נקיים יותר ממי השתייה!
לפי התוצאות של בדיקת איכות המים במקוואות שערך צוות מעבדת "אנליסט" ברחובות, עולה באופן חד משמעי כי המים במקוואות נקיים יותר ממי השתייה
   
בריאות ואושר בחיי הנישואין
אחת מאבני היסוד של מצוות היהדות, זוהי מצות ''טהרת המשפחה''. כלומר, לאחר ארבעה (ויש נוהגים חמשה) ימים מעת בא הוסת ולאחר שהתברר לאשה על ידי בדיקת עצמה, ..
   
איפה המקווה הקרוב? תשאלו את ..
בקרוב מיזם חדש ב-WAZE: מלבד המידע הכללי על כיוונים וכתובות, יינתן מידע מדויק על מקוואות, שעות הפתיחה שלהם ומספרי טלפון לבירורים
   
המקוואות היפים בישראל
היכן נמצאים המקוואות הציבוריים היפים בישראל? במסגרת התחרות "מקווה נאה בישראל יפה" נבחרו המקוואות היפים בישראל. הרשימה לפניכם
   
האישה מטהרת את כל המשפחה
זה התחיל כפרויקט הסברה מדלת לדלת, והפך לפרויקט הפועל ברחבי הארץ והעולם, ויחד עם הידברות זה ארבע שנים, לחיזוק המצווה החשובה בבית היהודי - טהרת המשפחה. ..
   
לזיכוי הרבים: לוח טהרה להורדה
לתועלת הציבור, לפניכן שני לוחות טהרה לנשים להורדה. טבלה לשנת תשע"ד וטבלה ל-10 שנים. נא להפיץ
   
מקווה הישועות
מכירות מישהי שמתקשה להרות או זקוקה לישועה כלשהי? כדאי שתקראו את הכתבה הבאה. ראיון עם הבלנית של מקווה "באר סמרה" שברמת גן, על החוויה הרוחנית ..
   
ירושלים - שיאים סביב לה
ירושלים - משוש תבל, בירת עמנו הנצחית, קוטפת לא מעט שיאים עולמיים. כמה מהמיוחדים שבהם בכתבה שלפנינו. למשל: ידעתם שירושלים היא מקום הישוב הראשון בעולם, ..
   
האם מותר לאכול תרנגול הודו?
עקב טעויות בכשרות העופות התקבל המנהג להכשיר רק את מה שנהוג לאכול
   
להפוך את הנגע לעונג
במערכת זוגית, הניסיון לרצות את הצד השני לא תמיד הופכת אותו למרוצה. אז מה עושים?
   
מילים יכולות להרוג
הצרעת היא איתות מאת ה שיש לתקן את חטאי הדיבור. תהליך הטהרה מלמד אותנו לבדוק היטב אילו מידות רעות הולידו את החטא
   
האם קומקום חשמלי חייב בטבילה?
לפני שבוע קבלנו במתנה קומקום חשמלי מתוצרת סין, והתלבטנו האם אנו מחויבים לטבול את הקומקום או שמותר להשתמש בו כך. מה עלינו לעשות?
   
נשי במיוחד
כמו אותו הזמן שהיתה בתוך רחם אמה, מכוסה כולה במיי השיליה
   
המשימה: מקווה טהרה באקוודור
במסגרת שליחות לאקוודור זכתה רינה שטרן לחיי פאר, אבל בכל אותה עת המשיך לנקר בה החשש שמא בנה יתחבר לבנות הקהילה היהודית שהיתה מתבוללת ברובה. אחרי ..
   
תגיות: טהרה, אהבה תורנית, דיני טהרה, טבילה, מקווה,
חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה
נתקבלו 1 תגובות
אשרייכם

" דיני הטהרה מדגישים את האזהרה לאישה להימנע בתקופת נידתה מכל פעולה או מגמה שיש בהן כדי לגרות את היצרים, להחטיא ולהכשיל את חיי הנישואין. "

מאמרים מומלצים

סרטים מומלצים

שאלות מומלצות
מדורים
המגזין
אקטואליה
חרדים
פורים
תורה ומדע
סיפורים אישיים
שבת
מוזיקה יהודית
אמונה וביטחון
חינוך | משפחה
בריאות ותזונה
פיתוח האישיות
נשים
קבלה | רוחניות
הצופן התנכי
פרשת השבוע
מתכונים
חגים ומועדים
עם סגולה
Judaism | Torah

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט