הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי מאמרים סיפורים אישיים
החיים - זה הכל חלום.......
בחיים יש ימים שמחים ויש ימים שעצובים. יש ימים שצוחקים ויש שבוכים. יש ימים שכועסים ויש ימים שלא.
בועז אופיר סופר ומשורר

1. החיים הם מתנה בחיים יש ימים שמחים ויש ימים שעצובים. יש ימים שצוחקים ויש שבוכים. יש ימים שכועסים ויש ימים שלא. כן, אלו הם החיים קצרים, כאלה שבסוף נגמרים. השמש תמשיך כל בוקר להאיר ואנחנו כבר לא נהיה פה. החיים הם מתנה ולחיים יש מטרה. שעוזרים, שמעצמנו נותנים, שטובים, החיים פשוט נראים יפים, פשוט...יפים.

2. כל יום בחיינו הוא נס כל יום בחיינו הוא נס ואנשים רוצים לראות ניסים. כל שניה היא מתנה וחייבים... חייבים לומר תודה. ממה נוצרנו? נס. איך עד היום שרדנו? נס. השגרה והריצה אחרי שטויות וכלום, משכיחים מאתנו מלהתבונן, בכל פלאי היקום. צריך רק להתבונן, צריך כל רגע להתפעל, חייבים להודות ואת הבורא להלל. הכל כל כך מושלם, הכל - למען האדם. הכל במתנה, הכל מבורא הבריאה. רק לומר תודה, על כל רגע נפלא ולעולם לא לשכוח נוצרנו מטיפה.
 
3. וכך נראים חייהם... אנשים רוצים הכל עכשיו וכך נראים חייהם... מבזבזים בלי לעשות חשבון טעות- לא נכון. מתחייבים ומתחייבים, קונים ומבזבזים עד ש... לשלם לא יכולים. חיים פשוטים, חיים צנועים, הם המתכונת לחיים טובים. בלי לעשות רושם על אחרים, ללא תחרות, ללא השוואות, פשוט בצניעות לחיות. החיים כל כך קצרים, כלום אנחנו לא לוקחים ובסוף כולם את העולם עוזבים, עירומים - בלי בגדים. אז הפסיקו לחיות בשביל אחרים, היו עם עצמכם יותר אמיתיים, היו פשוט מציאותיים ואז...תראו איך החיים הם באמת יפים.
 
 4. נכון - אנחנו לא מלאכים יש אנשים שמנים ויש רזים. יש אנשים נמוכים ויש גבוהים. יש אנשים עשירים ויש עניים. יש אנשים טובים ויש גם רעים. יש אנשים חכמים ויש... ואנחנו, אנחנו חיים בין כולם באותו עולם. יש סוף לכולם והוא לא ידוע. כך רצה בורא עולם, לכן נוצרנו - בשר ודם. ועד היום האחרון, צריך לדעת לחיות נכון, לאהוב את כולם - כל אדם, לפרגן, לוותר, לעזור, להעניק. אז נכון- אנחנו לא מלאכים, אנחנו בסך הכל אנשים, אבל... נבראנו בצלם אלוקים וכעת כולנו במבחן לאורך כל החיים.
 
 5. יש לכם הכל כאשר אתם כועסים, תסתכלו על הרגליים. כאשר אתם עצובים, תסתכלו על הידיים. כאשר אתם מפוחדים, כאשר אתם מבולבלים, כאשר אתם מיוסרים, כאשר אתם אומללים, כאשר אתם בדיכאון או עצבנים, תחשבו לרגע - אולי אתם טועים. אתם נושמים- חיים- אוכלים- שותים- הולכים- שומעים- אוהבים- חושבים, עושים לבד צרכים ולא זקוקים לעזרה מאחרים, בריאים ואוויר נושמים. יש לכם הכל, גוף שקיבלתם במתנה –נשמה בתוך עולם נפלא. והכל זמני והכל עובר, לכן צריך רק להודות ולעולם לא לקטר.
 
 6. על מה אנחנו חושבים? אם היו מחברים... אם היו בודקים... אם אפשר היה... אם היינו יכולים. לחבר את המוח למחשב או להוציא תדפיס או לבדוק, על מה אנחנו כל היום חושבים? דמיונות... חלומות... פנטזיות... ושטויות. כן, על מה אנחנו חושבים? כל היום... על מה אנחנו חושבים? חיים טלוויזיה, שומעים תקשורת, רואים פרסומות והכל חלומות. עם ישראל, חייבים להתעורר, חייבים מהגויים להיבדל, אין- אין שום פתרון אחר.
 
 7. בלי להאמין בשטויות מי נותן? אלוקים. מי לוקח? אלוקים. מי בוחן? אלוקים. מי שופט? אלוקים. מי יודע? אלוקים. מי קובע? אלוקים. הכל של מי? שלו. בסוף ניקח משהו? לא. לא צריך אליו מתווכים לא, לא!!! אלוקים של כולם, של חילונים ושל דתיים. בתפילה ישירות לשמים, בלי להאמין בשטויות, בחיים של צניעות וענווה, תקבלו ממנו תשובה לכל שאלה.
 
 8. אלוקים יש רק אחד אבא יש רק – אחד. אמא יש רק – אחת. אהבה אמיתית יש רק - אחת וחיים רק פעם- אחת. עיניים יש- שתיים, אוזניים גם והגוף כולו דם - אדם. כל כך הרבה אנשים, כל כך הרבה פרצופים, כל כך הרבה בעלי חיים וכולם אוויר נושמים. האדם מוגבל, האדם זמני, האדם נברא, האלוקים אותו ברא. אלוקים יש רק- אחד ואנחנו- ילדיו, אותו אנחנו- אוהבים ואנחנו- יהודים. באנו לעולם- למטרה, קיבלנו ממנו- את התורה, זאת ההוכחה- הכי גדולה, כך ביטא בורא עולם אלינו- את האהבה.
 
 9. כמה נשאר לנו לחיות? כמה נשאר לנו לחיות? 120 שנה? 100 שנה? 70 שנה? 30 שנה? שנה...? חודש...? יום? כמה? הא... שעה? דקה? הא... שניה...? יודעים? יודעים? לעולם לא נדע. חיים בלי ל...דעת, אבל רק אחד יודע. רק אחד קובע. רק אחד. הבורא ואנחנו ילדיו ואין חיים בלעדיו והוא אחד - יחיד ומיוחד – לעולם ו...עד.
 
 10. כי רק הוא- אלוקים כל יום היא אותנו מחממת. כל לילה הוא לנו מאיר וכל הזמן יש אוויר. תודה. על כל כך הרבה דברים צריך לומר תודה ואנחנו לא אומרים, לא, גם לא מודים. כאילו שהכל מובן מאליו, הכל מגיע לנו, לא... אנחנו טועים. יש בשמים אלוקים. יש מי שדואג. יש מי שמסדר ויש מי ששומר. אין סתם הכל מתוכנן, אין במקרה, הכל, הכל הוא רואה. הוא כל כך טוב ומבין ואנחנו- האנשים- קשים ולא מבינים והוא רחום וסולח, כי רק הוא - אלוקים.
 
 11. פתאום פתאום בלי להודיע מראש, הכל נגמר, הכל הופך- עבר. בלי לשאול אותנו, בא...מצע ה... העיניים נסגרות וזהו. אפילו לא הכינו אותנו פתאום... מגיע היום, היום האחרון. וזהו ואנשים בוכים... ואנשים עצובים... החיים, החיים נגמרים. אנחנו זמניים, מוגבלים, בסוף מהעולם נפטרים, אנחנו נבחנים. יש מי שיודע? – יש. בטח שיש. יש עולם הבא? – יש. יש מי שיודע ורק הוא את היום האחרון לנו קובע.
 
 12. המצב בכלל... המצב הבי...טחוני... המצב החבר...תי... המצב הכל...כלי... המצב המ...דיני... המצב ב...כלל... הכל... מת...ח, עצ...בים, כעס, למה? איך? מה יהיה? עד למה נגיע? מתי הכל יעבור? לא שומעים אחד את השני, לא מקש...יבים, לא מבינים, לא מ...נס...ים להבין. יהודים עוזרים לכל העולם ולעצמם? יהודים יועצים לכל העולם ולעצמם?
 
 13. פחות... לא צריך הרבה, לא, פשוט לא צריך, גם... לא אוכלים בשתי צל...חות ולא ישנים בשתי מיטות. לא, לא לוקחים כלום, לא. כשרצים מהר, נופ...לים. לא כדאי להתעצבן, לא. לא לכעוס, לא, למה? כשחיים בצניעות, מעריכים, החיים גם יותר שלווים. כשמבינים שאנחנו כלום, אין גם ציפיות, אין גם אכזבות, מה שקורה משמים, כך הוחלט וכך צריך להיות. פחות, לא צריך הרבה. צניעות, פ...שטות, פחות. בסוף נקברים עירומים, בלי כלום, אז למה צריך הרבה? פחות...
 
 14. מילה אסור להעליב. אסור לפגוע. לכל אדם לב, לכולם רגשות. לפעמים מילה, מילה ואז... שנים... אנשים מתווכחים, אנשים מתר...גזים, אנשים כועסים, אנשים רב...ים. סתם על שטויות, סתם בלי בעיות. חבל, סתם... מילה, הכל בגלל מילה אחת... אז... לפני שמוציאים מילה מהפה, צריכים לח...שוב, כי מילה שיצאה- לעולם לא חו...זר...ת.
 
 15. חננו בינה לכל אדם חלום, לכל אדם. אחד רוצה להיות עשיר, השני מפורסם, השלישי והחמישי וה... לכולם חלום. החלום שלי, החלום שלי בורא עולם, שכולם יבינו, שהעיניים מטעות. שכולם יבינו, שהעולם הזה מבחן, שכולם יבינו שהאדם הוא רק בשר ודם ואז הם כבר לא ירוצו, כי אין לאן והחיים יהיו יותר שלווים, יותר רגועים. שאנשים יבינו, שכל רגע הוא מתנה ויום שעובר לא חוזר, לא. הכל עובר, החיים קצרים ואנשים... כל הזמן ממהרים, אבא, תן לנו בינה, בבקשה, להבדיל בין טוב לרע, חננו בינה.
 
 16. מישהו מסתכל מלמעלה... צריך לרוקן את הכוס בשביל למזוג לתוכה מים, לא? כאשר האדם נותן, בורא עולם נותן לו בחזרה. לתת, לפעמים זה קצת קשה. לתת... לתת בלי לרצות לקבל, פשוט לתת. לרצות לתת, לעזור מבלי לקבל, פשוט לעזור. מישהו מסתכל מלמעלה...
 
 17. אין מה לקטר הכל משמים. כל מה שקורה, אין מה להתעצבן, אין מה לקטר, אסור להתלונן, הכל משמים. כל מה שקורה, צריך רק להבין, רק להבין, הכל משמים, הכל... אנחנו כלום כלום באמת... אין מה לקטר.
 
 18. אין בשביל מה לפעמים אדם מתעצבן משטויות, לפעמים כועס, לפעמים צועק. אין על מה, אין בשביל מה. הכל עובר, הכל נגמר, היום עובר, מגיע המחר. החיים כל כך קצרים, הימים עוברים, כל יום אפשר להתחיל מהתחלה, לא צריך לכעוס, באמת, אין בשביל מה. העולם הזה פשוט נפלא, אפשר כל יום להתחיל מהתחלה. כל רגע לומדים, כל שנייה ובסוף כולם, כולם נטמנים באדמה, לא, לא לכעוס, באמת אין בשביל מה.
 
פרסומת
19. למה לא? אם אנשים היו אומרים שלום, שואלים מה נשמע, מפרגנים, אומרים מילה טובה. אם אנשים היו עוזרים, נותנים מכל הלב, אם אנשים לא היו מקנאים, אם אנשים לא היו רבים, אם אנשים היו טובים, אם אנשים היו צנועים, אם אנשים היו רק מנסים, קצת, להיות יותר טובים- החיים היו באמת יותר טובים. למה לא? הא... למה? קצת, קצת לפרגן יותר, קצת, מילה, למה לא? כולנו יהודים, כולנו, כולנו אחים.
 
 20. קנאה אנשים מסתכלים מה יש לאחר. אנשים רוצים מה שיש לאחר. אנשים מקנאים? כל כך מגעיל- קנאה, איזו מילה? למה? מה שיש לכל אחד, זה מה שמגיע לו. מלמעלה הוחלט, מלמעלה מקבלים הכל, משמים, אז למה הקנאה? למה? שאדם מקנא- הוא כל כך קטן, הוא לא סומך על בורא עולם. הוא לא מעריך כל מה שהבורא לו נתן. במקום להסתכל על אחרים, תחשבו בשביל מה קיבלנו את החיים?
 
 21. יום אחד בלי הודעה מראש את הבית, את המכונית, את הכסף, את הזהב, את היהלומים, את התארים, את ה"כבוד", את ה"דאווין", את העסק, את הפרסום, את הכל, הכל, רגע... רגע... עוד דברים... את הבגדים, גם את הארון בגדים ו... את הבשמים כן, כן...... כן..... יום אחד מתים. אולי שכחתי עוד משהו, זה כבר לא משנה, יום אחד, בלי הודעה מראש, כן, זה קורה, משאירים הכל - ה...כל ועולים למשפט בפני הכל יכול.
 
 22. סבלנות הכל כתוב, הכל, אין מה למהר- סבלנות. אין לאן לרוץ, אין מה להתעצבן, אין למה לכעוס- סבלנות. יש מי שמנהל, הכל. יש מי שאחראי על הכל- סבלנות מה שצריך להיות יהיה, בסוף הכל נגמר- סבלנות. הכל מבחן אחד ארוך, כל החיים, כל רגע בו אנו נושמים. מלמעלה בוחנים איך אנחנו מתנהגים. גם שטוב וגם שרע, לא לשכוח להודות- ליוצר הבריאה. אני יודע ומבין אני עפר ויום אחד אהיה עבר. הכל זמני, הכל חלום, יש יום בו אומרים שלום, כולם. אף אחד פה לא נשאר, לאחד חלום קצר, לשני יותר, אין מה למהר, אף אחד לא יודע מתי הוא ייגמר....... תודה.
אהבת את הכתבה?
רוצה לקרוא עוד?
הזן את כתובת המייל שלך כאן משמאל,
ומדי שבוע תקבל כתבות נוספות ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלך.
עלון השבת הפופולרי של הידברות מגדיל את תפוצתו.
מעוניינים להפיץ אותו באזור מגוריכם?
הקליקו כאן.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך
להיכן נעלמו הניסים הגלויים?
בעבר הקב"ה קרע את ים סוף, ובפעם אחרת הוריד מן מהשמיים. התנ"ך מלא בסיפורי ניסים ונפלאות שעשה בורא עולם לעם ישראל בימים עברו. אז למה הוא בעצם ..
   
ספר הספרים במספרים
ערב חג מתן תורה: קבלו היכרות קצרה, ולעתים מפתיעה, עם פרשותיה, פסוקיה, תיבותיה ואותיותיה של התורה. אז מהו הפסוק שזכה לכמות הפירושים הרחבה ביותר? מהי ..
   
לעבוד או ללמוד?
האם יש להקדיש את מירב הכוחות והזמן ללימוד התורה או לעיסוק בפרנסה? ביממה, כידוע, יש רק 24 שעות. מהו האיזון הנכון? הרב ארז משה דורון במאמר מיוחד על ..
   
מה קורה לאחר המוות?
מאז ומעולם סיקרן המוות את אנשי העולם. מה קורה לאחר שנפרדת הנשמה מהגוף? האם אמינות העדויות בדבר המעבר במנהרה והמפגש עם ישות של אור חמה ונעימה? האם ..
   
7,500 נשים בכנס הענק ביד-אליהו
אמש ערך ארגון הידברות כנס חיזוק מיוחד לנשים, באצטדיון יד אליהו. מה היה שם?
   
מקווה ומרכול
מדברים על מיתון, מפגינים נגד יוקר המחיה, מבכים את המצב הכלכלי, מתריעים על ילדים שחיים מתחת לקו העוני, מתרימים לנזקקים. מעולם לא חשבתי שדברים כאלה ..
   
חיים בתוך פרדוקס
כולנו חיים בתוך פרדוקס מחשבתי מוזר: אנו מתעקשים לשתות משקה דל סוכר, אבל לא מוותרים על הקינוח. מתווכחים עם הבנק על גובה העמלות, אבל מבזבזים לא מעט. ..
   
האם מתרחשים ניסים בימינו?
שדה התעופה היה שומם ונידח, מסוג שדי התעופה הפנימיים מהם יוצאות טיסות פנימיות בלבד
   
הנהג החטוף
מחוץ לרכב הממוזג שרר שרב מהביל ומבהיל, חום ישראלי כבד, המצריך מזגן 24 שעות ביממה. הרב סילם הפעיל עד למקסימום את המזגן ברכבו ואמר: "בבקשה קבל ..
   
הסופרמרקט האלטרנטיבי
ויטמינים, פרחי באך, התעמלות, טיפול פסיכולוגי, קאוצינג, רפלקסולוגיה – אלו רק חלק מהאמצעים העומדים לרשותנו היום, בעידן המודרני, לסייע בידנו לשפר את ..
   
למה אסור ליהודים להיכנס ..
איך זה עלול לפגוע בנו אם ניכנס, האם מותר רק להצטלם ליד כנסיה, ולמה דווקא במסגדים מותר לבקר? יצאנו לבדוק מה הקשר בין כנסיה לעבודה זרה
   
רמי לוי פרש מהקואליציה בשל הרס ..
חברי מועצת העיר ירושלים רמי לוי ואריה קינג החליטו לפרוש מהקואליציה בשל הרס בית כנסת בשכונת גילה, ואף ניסחו מכתב חריף לראש העיר ברקת. "מצפונית ..
   
נוסחת האושר בשלוש מילים
למי יש את כוחות הנפש שלא לקנא באנשים מוצלחים, חכמים, עשירים, יפים? להביט בחיוניותם ופריחתם, אל מול עליבותנו והישגינו הדלים ולא לקנא? אוי, כמה קשה
   
כיצד נמגר את הקנאה?
אם נתרגל ונרגיל את ילדינו לראות טוב, להתבונן בעולם במבט חיובי, נגדל דור של טובי עין, שעליהם נאמר: "טוב עין הוא יבורך"
   
למה אסור לדבר בבית הכנסת?
כשאדם מדבר על פוליטיקה בבית הכנסת - מה הנזק שנגרם? איך זה משפיע על תוצאות התפילה שלו? ואיך זה קשור להתנהגות בבית המשפט?
   
תגיות: חיים, נס, מילה,
חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה
נתקבלו 0 תגובות

מאמרים מומלצים

סרטים מומלצים

שאלות מומלצות
מדורים
המגזין
אקטואליה
חרדים
פורים
תורה ומדע
סיפורים אישיים
שבת
מוזיקה יהודית
אמונה וביטחון
חינוך | משפחה
בריאות ותזונה
פיתוח האישיות
נשים
קבלה | רוחניות
הצופן התנכי
פרשת השבוע
מתכונים
חגים ומועדים
עם סגולה
Judaism | Torah

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט