הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי מאמרים חברה והשקפה
המשיח - אדם, מלאך או עידן מופשט?
כשהתורה מדברת על המשיח - למה היא מתכוונת? האם הוא אדם או מלאך? ואולי המשיח הוא בכלל עידן עתידני כלשהו ולא דמות ממשית?
פרסומת

קל במקורות אינו משאיר מקום לספק: המשיח הוא אדם, בשר-ודם, ילוד אישה; אדם שזוכה לקבל השראה אלוקית אדירה, שהופכת אותו למשיח.

מנהיגות במבט מגבוה
כך מתאר את המשיח הנביא ישעיהו (ישעיה יא,א): ''ויצא חוטר מגזע ישי, ונצר משרשיו יפרה. ונחה עליו רוח ה', רוח חכמה ובינה, רוח עצה וגבורה, רוח דעת ויראת ה'''. הנביא מתאר כאן את התהליך שיעבור המשיח. בתחילה יהיה ''חוטר'' - ענף רך - שיצמח מגזעו של ישי (אבי דוד המלך). אחר-כך יהיה ''נצר'' זה לאילן גדול - ''יפרה''.
 
כלומר, אותו צאצא לבית-דוד יצמח לאישיות גדולה, למנהיג יהודי גדול. בשלב הבא הוא זוכה להשראה האלוקית הגדולה: ''ונחה עליו רוח ה'''. בכוחה של אותה רוח אלוקית יתחיל המשיח להנהיג את העולם. הנביא מוסיף ומתאר את דרך-הנהגתו של המשיח: ''והריחו ביראת ה', ולא למראה עיניו ישפוט, ולא למשמע אוזניו יוכיח'' (ישעיה, יא,ג). זו תהיה הנהגה שונה לגמרי מהמנהיגות של ימינו.
 
המשיח לא יזדקק להערכות של מומחים ולסוללה של יועצים, שכן ''לא למראה עיניו ישפוט''. הוא יידע לקרוא את המציאות בעיניים אלוקיות, במבט מגבוה. הנהגתו של המשיח תהיה נקייה מכל סממן של תאוות-שררה ומניעים אישיים או כיתתיים. זו תהיה הנהגה של צדק ויושר, אמת ואמונה. הוא יביא את העולם לכך שיהיה עולם נכון ומתוקן, עולם ללא רוע ושחיתות, עולם אידיאלי. באדיבות ''חבד''.
אהבת את הכתבה?
רוצה לקרוא עוד?
הזן את כתובת המייל שלך כאן משמאל,
ומדי שבוע תקבל כתבות נוספות ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלך.
עלון השבת הפופולרי של הידברות מגדיל את תפוצתו.
מעוניינים להפיץ אותו באזור מגוריכם?
הקליקו כאן.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך
מיסיונרים הביתה!
הנצרות, כידוע, הופיעה זמן רב לאחר מתן תורה. לכן הנוצרים מודים ומאמינים שתורת ישראל ניתנה מאלוקים, אך בנוסף הם גם חושבים שהתורה הזו בוטלה מאז, והוחלפה ..
   
אמונה תוך כדי ייסורים
מהי אמונה בה? האם פירושה להאמין שה ימלא כל משאלות ליבי לטובה, כפי שהייתי רוצה? האם מה שאני רוצה בהכרח טוב עבורי? הרב ארז משה דורון צולל לשורשי הנפש, ..
   
אל תדאגו, הקב"ה דואג
תזמון מדהים והתנהגות לא רגילה, מביאים לחיבור בין נותן למקבל באופן לא שגרתי לחלוטין. סיפור מדהים ולא יאומן, שמלמד, יותר מכל, כמה הקב"ה אוהב, דואג ..
   
האם ה´ אוהב אותי באמת?
עד כמה שהתשובה לשאלה "האם ה אוהב אותי באמת?" נראית ברורה, אנשים רבים שואלים אותה בסתר ליבם. מסתבר שלא לכולם ברור שה אוהב אותם בכל מצב ובכל ..
   
למרות הכל להישאר בשמחה!
כיצד אפשר לשמוח כשיש בעיות- ולמי אין? ואיך אפשר לשמוח כשקורים לך כל מיני דברים שאינם תלויים בך
   
הנוצרים תורמים - מינה פנטון ..
במכתב נוקב, הודיעה מינה פנטון לתנועת "אמונה" על התפטרותה. הסיבה: קבלת תרומות מהעמותה הנוצרית "הקרן לידידות". במכתבה גיבתה פנטון ..
   
אז מי הם באמת החולים כאן?
למי בונים את היופי וההדר בבתי חולים ובבתי אבות בעולם שקרי זה: לחולים? הרי חלקם לא יכולים אפילו לזוז; אליהו בן סימון לקח לאחרונה את בנו לניתוח, ומבקש ..
   
איפה הצדק?
בורא עולם העניק סמכות לדיינים להוציא את הצדק לאור. יחד עם זאת, פעמים רבות אנו נתקלים במעשי עוולה גדולים הנעשים, ומסיבות שונות אין לדיינים כל סמכות ..
   
למה אסור ליהודים להיכנס ..
איך זה עלול לפגוע בנו אם ניכנס, האם מותר רק להצטלם ליד כנסיה, ולמה דווקא במסגדים מותר לבקר? יצאנו לבדוק מה הקשר בין כנסיה לעבודה זרה
   
לחיות בהווה
העולם מתחדש בכל יום. אם ננסה לחיות את ההווה מבלי לתלות את דאגותינו בעתיד, נוכל לחסוך הרבה צער מיותר. מאמר מחזק מאת הרב יצחק פנגר
   
סגולות - אמת או לא?
לפי היהדות סגולות יכולות לעזור לנו בפרנסה, בזיווג או בפוריות. אבל איך נדע איזו סגולה אמיתית ואיזו מומצאת על-ידי שרלטנים? וגם – האם אפשר להשפיע על ..
   
אלוקים יודע הכל
כל יסוד התפילה זה הקשר שלנו עם הבורא, הוא יודע היטב מה חסר לנו, ולמה אנו זקוקים, אבל הוא רוצה וחפץ שבניו אהוביו ישמרו איתו על קשר, שיפנו אליו, ..
   
אין צורך שתסתגף
אנשים רבים טעמו את טעמה המתוק של התורה, והחלו לקיים מצוות תוך ויתור על הנאות רבות. לפתע העגלה נהייתה כבדה וקשה היה להם לסחוב אותה. מדוע? מה קרה לפתע?
   
10 הוכחות שאלוהים אוהב אותך, ..
"אם קיים א-לוהים טוב ואוהב, אז מדוע קיים סבל בעולם?" יש שמשתמשים בשאלה זו רק בתור תירוץ לכפירתם, אך אין באמת קשר לוגי בין המסקנה שיש אלוהים ..
   
אריק שרון והיהדות: ראיון עם ..
מאבטחו של רה"מ לשעבר, אריאל שרון ז"ל, מגלה כי שרון היה קרוב יותר ליהדות משנדמה, לא הלך לשום מקום בלי התפילין, שם ה נזכר על פיו, והתרגש ..
   
תגיות: הנביא ישעיהו, רוח ה`, חוטר, נצר, הנהגה, צדק, יושר, אמת, אמונה,
חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה
נתקבלו 2 תגובות
עולם אידיאלי לא קיים בעולמנו ... רק בעולם הבא אולי!

אודה לכם אם תוכלו לענות לי על השאלה שלי אמרו לי שהמשיח נמצא ביננו והוא רק מחכה להוראה מ-ד` , האם זה נכון ? תודה

" הנביא מתאר כאן את התהליך שיעבור המשיח. בתחילה יהיה ``חוטר`` - ענף רך - שיצמח מגזעו של ישי (אבי דוד המלך). אחר-כך יהיה ``נצר`` זה לאילן גדול - ``יפרה``. כלומר, אותו צאצא לבית-דוד יצמח לאישיות גדולה, למנהיג יהודי גדול. "

מאמרים מומלצים

סרטים מומלצים

שאלות מומלצות
מדורים
המגזין
אקטואליה
חרדים
פורים
תורה ומדע
סיפורים אישיים
שבת
מוזיקה יהודית
אמונה וביטחון
חינוך | משפחה
בריאות ותזונה
פיתוח האישיות
נשים
קבלה | רוחניות
הצופן התנכי
פרשת השבוע
מתכונים
חגים ומועדים
עם סגולה
Judaism | Torah

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט