הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי מאמרים קבלה | רוחניות חיים לאחר החיים
המתים מסוגלים לדעת את כל הנעשה מסביב לגוף הגשמי
חז``ל, אשר מקור המידע שבידם איננו נובע ממחקרי השבים לחיים ממוות קליני זמני, אלא מתורתו העמוקה והרחבה של בורא האדם, ידעו מאז את אשר אנשי המחקר יודעים זה עתה
הרב זמיר כהן
פרסומת

וידעו גם את אשר אנשי המחקר עדיין אינם יודעים. חז''ל מציינים בדבריהם את משך הזמן שבו הנפש שוהה בסביבת הגוף. וכך נאמר בתלמוד ירושלמי (יבמות פרק טז, ה''ג): ''כל שלשה ימים אחרי הפטירה, הנפש טסה על הגוף''. ועוד נאמר בתלמוד (שבת קנב, ב): ''כל שאומרים בפני המת, יודע''. וראה עוד בתלמוד מסכת ברכות (יח, ב) אודות נשמות המשוחחות ביניהן לאחר המוות. ובמסכת בבא מציעא (פד, ב) מסופר שרבי אלעזר בנו של רבי שמעון בר יוחאי היה משיב לשאלות לאחר פטירתו. ובמועד קטן (כה, א) שיחת יהודה וחזקיה בני רבי חייא בקברם.

ובכתובות (קג, א) אודות רבי יהודה הנשיא שהיה מגיע לביתו לאחר פטירתו בכל ערב שבת. ובתענית (כג, ב) אודות גדול בתורה שלאחר פטירתו סייע לבנו. ובשבת (קנב, ב) רב אחאי גער מתוך קברו בחופרים. ובברכות )יח, ב( זעירי מבקש פקדונו מאשה שנפטרה אשר גילתה לו את המקום שהחביאה ובישרה על פלונית העתידה להגיע למחרת לבית הקברות, כי תפטר. וראה עוד שם אודות שיחת שמואל עם המתים
אהבת את הכתבה?
רוצה לקרוא עוד?
הזן את כתובת המייל שלך כאן משמאל,
ומדי שבוע תקבל כתבות נוספות ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלך.
עלון השבת הפופולרי של הידברות מגדיל את תפוצתו.
מעוניינים להפיץ אותו באזור מגוריכם?
הקליקו כאן.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך
מה קורה לאחר המוות?
מאז ומעולם סיקרן המוות את אנשי העולם. מה קורה לאחר שנפרדת הנשמה מהגוף? האם אמינות העדויות בדבר המעבר במנהרה והמפגש עם ישות של אור חמה ונעימה? האם ..
   
למה קוברים את המתים?
מה הבעיה עם טרנד הקבורה החילונית? למה אסור לתרום את הגוף למדע, ומה קורה לנשמה במידה ולא קוברים את הגוף? יצאנו לבדוק
   
הרב יעקב גלינסקי הלך לעולמו
אבל כבד ירד לעולם: ימים ספורים לאחר שאושפז בבית החולים "מעייני הישועה" בבני ברק, כתוצאה מהרעה במצבו הבריאותי, נפטר הגאון החשוב רבי יעקב ..
   
השיעור שקיבלתי מיוסי שריד
אני לא מצפה מאתאיסט שחווה מוות קליני וגילה את נשמתו לרוץ לחנות הקרובה ולקנות ציצית, אבל הייתי מצפה מאדם אינטליגנט לחקור, להעמיק ולברר ככל שידו משגת, ..
   
יוסי שריד: נשמתי נפרדה מגופי, ..
במהלך שיחה רדיופונית עם בני בשן בגלי צה"ל, סיפר יוסי שריד על מוות קליני שחווה בעבר, כולל היפרדות הנשמה מגופו, תוך כדי צפייה על המתרחש מלמעלה. ..
   
מה עושים בגן עדן?
היהדות מבטיחה לנו שאם נקיים מצוות, נזכה להגיע לגן עדן לאחר מותנו. אבל מה זה המקום הזה, מה עושים שם, והאם זה אותו גן עדן שבו היו אדם וחווה?
   
רוחות של נפטרים במכשיר ההקלטה
בהחלט לא סימפטי להקליט את עצמכם, ולאחר מכן לגלות בהקלטה שבנוסף אליכם נשמעים גם קולות משונים שכלל לא התכוונתם להקליט – רוחות של נפטרים... קבלו הצצה ..
   
אלפים עלו לקבר יוסף הצדיק
מפגן אחדות: אלפי מתפללים מכל החוגים פקדו את קברו של יוסף הצדיק והתפללו יחד. צפו בתמונות
   
נפטר הרב אברהם צוקרמן
זקן רבני הציונות הדתית, הרב אברהם צוקרמן, הלך לעולמו והוא בן 98
   
יותר מ-40 אלף ביקרו בקבר רחל
לרגל יום ההילולא של רחל אמנו, עשרות אלפי אנשים ביקרו בקברה, והנהירה ממשיכה. בשעה 16:00 יתקיים במקום תיקון מיוחד עם המקובל רבי יעקב עדס
   
מדוע נקברה רחל אמנו באם הדרך?
ביום שלישי הקרוב, י"א במרחשוון, יחול יום הפטירה של רחל אמנו. איך ולמה זכתה להיות לאם האומה היהודית, מדוע נפטרה בגיל צעיר ולמה לא נקברה במערכת ..
   
תום השבעה: המשפחה עלתה לקברו ..
הבוקר השביעי: במלאות ימי השבעה לפטירתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל עלתה משפחתו לציון קברו הקדוש יחד עם רבנים, חברי כנסת ומקורבים
   
מרן בנה הכל מאפס, במו ידיו
האם היינו רואים מאות אלפי בני תורה, בלעדי שהוא טרח עשרות בשנים לכתת רגליו לכל כפר ועיירה לדבר על לבם של העם שישלחו את בניהם לתלמודי תורה ולישיבות ..
   
בניו של מרן לנתניהו: בטל גזירת ..
בביקורו של ראש הממשלה באוהל השבעה של משפחת יוסף, פנו בניו של מרן זצ"ל הרבנים דוד ואברהם יוסף בבקשה מראש הממשלה שיפעל לביטול גזירת הגיוס: ..
   
מאבטחו של מרן: היתה לי הזכות
מאבטחו האישי של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל לשעבר צחי ברקוביץ´ נפרד היום מהרב בפוסט מרגש בדף הפייסבוק שלו, ומשתף בסיפור ששמע מהרב וייקח איתו ..
   
תגיות: מתים, מוות, קבר, עולם הבא,
חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה
נתקבלו 0 תגובות

מאמרים מומלצים

סרטים מומלצים

שאלות מומלצות
מדורים
המגזין
אקטואליה
חרדים
פורים
תורה ומדע
סיפורים אישיים
שבת
מוזיקה יהודית
אמונה וביטחון
חינוך | משפחה
בריאות ותזונה
פיתוח האישיות
נשים
קבלה | רוחניות
הצופן התנכי
פרשת השבוע
מתכונים
חגים ומועדים
עם סגולה
Judaism | Torah

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט