הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי מאמרים קבלה | רוחניות חיים לאחר החיים
קרובים וידידים אשר נפטרו קדם לכן, יוצאים לקראת הנפטר
בזוהר הקדוש, בהמשך הציטוט המובא לעיל באות ב` בדבר מתן האפשרות לאדם לראות בשעת הפטירה, נאמר כך..
הרב זמיר כהן
פרסומת

''אבוי וקריבוי משתכחן תמן עימיה, וחמי להון, ואישתמודע להון, ואזלין עם נשמתיה עד אתר דתשרי באתריה''. (אביו וקרוביו נמצאים שם עמו, והוא רואה אותם, ומתוודע אליהם, והם הולכים ומלווים את נשמתו עד המקום אשר בו היא תשכון). על אשר התרחש ביום פטירת רבי שמעון בר יוחאי מספר הזוהר הקדוש (בתחילת האדרא זוטא): אתעטף רבי שמעון, ויתיב. (התעטף רבי שמעון בלבושו, וישב).

 
פתח ואמר לא המתים יהללו יה וכו' אמר: הא רב המנונא סבא הכא, וסחרניה ע' צדיקי גליפן בעיטרין מנהרין כל חד וחד וכו' (הנה רב המנונא סבא נמצא כאן וסביבו שבעים צדיקים חקוקים בעטרות ומאירים כל אחד ואחד וכו') עד דהוה יתיב אמר (ובעודו יושב, אמר): הא רבי פנחס בן יאיר הכא, אתקינו דוכתיה. אזדעזעו חברייא דהוו תמן וקמו ויתבו בשיפולי ביתא וכו' (הנה רבי פנחס בן יאיר כאן, התקינו מקומו. הזדעזעו החברים שהיו שם וקמו וישבו בירכתי הבית וכו')... וראה עוד בתלמוד (ברכות כח) אודות רבן יוחנן בן זכאי שאמר סמוך לפטירתו: ''הכינו כסא לחזקיהו מלך יהודה שבא!'' (שבא אלי ללוותני. רש''י שם)
אהבת את הכתבה?
רוצה לקרוא עוד?
הזן את כתובת המייל שלך כאן משמאל,
ומדי שבוע תקבל כתבות נוספות ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלך.
עלון השבת הפופולרי של הידברות מגדיל את תפוצתו.
מעוניינים להפיץ אותו באזור מגוריכם?
הקליקו כאן.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך
מה קורה לאחר המוות?
מאז ומעולם סיקרן המוות את אנשי העולם. מה קורה לאחר שנפרדת הנשמה מהגוף? האם אמינות העדויות בדבר המעבר במנהרה והמפגש עם ישות של אור חמה ונעימה? האם ..
   
למה קוברים את המתים?
מה הבעיה עם טרנד הקבורה החילונית? למה אסור לתרום את הגוף למדע, ומה קורה לנשמה במידה ולא קוברים את הגוף? יצאנו לבדוק
   
פרוסת לחם מעבר לגדר
מדי יום היה הילד זורק את פרוסת הלחם אל מעבר לגדר התלמוד תורה, עד שהמנהל החליט לסלקו. סיפור אמיתי מפי הרב יצחק זילברשטיין
   
השיעור שקיבלתי מיוסי שריד
אני לא מצפה מאתאיסט שחווה מוות קליני וגילה את נשמתו לרוץ לחנות הקרובה ולקנות ציצית, אבל הייתי מצפה מאדם אינטליגנט לחקור, להעמיק ולברר ככל שידו משגת, ..
   
יוסי שריד: נשמתי נפרדה מגופי, ..
במהלך שיחה רדיופונית עם בני בשן בגלי צה"ל, סיפר יוסי שריד על מוות קליני שחווה בעבר, כולל היפרדות הנשמה מגופו, תוך כדי צפייה על המתרחש מלמעלה. ..
   
צאו מהקיבעון: ראיון עם אלחנן ..
מה הקשר בין אביי ורבא להמצאת פטנטים, כיצד מחנכים לחשיבה יוצרת, ומה מאפיין את רוב הגאונים? לרגל הוצאת ספרו החדש "אפשר אחרת", ראיון מרתק עם ..
   
מה עושים בגן עדן?
היהדות מבטיחה לנו שאם נקיים מצוות, נזכה להגיע לגן עדן לאחר מותנו. אבל מה זה המקום הזה, מה עושים שם, והאם זה אותו גן עדן שבו היו אדם וחווה?
   
רוצים לעזור לנשמת הנפטר שלכם?
איך אפשר לסייע לנשמה על ידי מעשינו, והאם יש לנו באמת היכולת לעשות לנפטרים נחת רוח? בדיוק לשם כך נועד יום הקדיש הכללי. בליל י בטבת, החל מהשעה 21:00 ..
   
רוחות של נפטרים במכשיר ההקלטה
בהחלט לא סימפטי להקליט את עצמכם, ולאחר מכן לגלות בהקלטה שבנוסף אליכם נשמעים גם קולות משונים שכלל לא התכוונתם להקליט – רוחות של נפטרים... קבלו הצצה ..
   
נפטר הרב אברהם צוקרמן
זקן רבני הציונות הדתית, הרב אברהם צוקרמן, הלך לעולמו והוא בן 98
   
משיעורי מרן: תלמודי התורה - ..
"יש היום אלפיים ילדים בתלמודי התורה, ואילו היה לנו תקציב בזמן יכולנו לכפול את כמות התלמידים לחמשת אלפים". משיעורי מרן הרב עובדיה יוסף ..
   
מאבטחו של מרן: היתה לי הזכות
מאבטחו האישי של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל לשעבר צחי ברקוביץ´ נפרד היום מהרב בפוסט מרגש בדף הפייסבוק שלו, ומשתף בסיפור ששמע מהרב וייקח איתו ..
   
דור יתום: נפטר הרב עובדיה יוסף
תורה חגרי שק: מרן הרב עובדיה יוסף, מקים עולה של תורה בדור האחרון, ומגדולי הפוסקים בדורות האחרונים הלך לעולמו. עם ישראל מתקשה לעכל את האבדן העצום
   
"לא האמנתי שהתאומים ..
כשהוא נטל את ידיו לארוחת הבוקר, הודיעו בכריזה שיש לפנות את הבניין. היא מצדה לא ידעה שבעלה עובד בזירת האסון. ראיון עם פרד ומרשה שולמן, זוג יהודים ..
   
"לא מאחל לאף אחד"
כשנה חלפה לה מאז הטרגדיה הנוראה, בה שכח נחמן שטיצר את הילד בן השלוש ברכבו. כיום הוא מספר מה עבר בראשו באותם רגעים, ואיזו הפתעה חיכתה לו בבית השבעה
   
תגיות: נפטר, מוות, עולם הבא,
חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה
נתקבלו 0 תגובות

מאמרים מומלצים

סרטים מומלצים

שאלות מומלצות
מדורים
המגזין
אקטואליה
חרדים
פורים
תורה ומדע
סיפורים אישיים
שבת
מוזיקה יהודית
אמונה וביטחון
חינוך | משפחה
בריאות ותזונה
פיתוח האישיות
נשים
קבלה | רוחניות
הצופן התנכי
פרשת השבוע
מתכונים
חגים ומועדים
עם סגולה
Judaism | Torah

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט