הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי מאמרים קבלה | רוחניות חיים לאחר החיים
קיימת אפשרות של חזרה לחיים לאחר מוות קליני
במסכת שמחות (תחילת פרק ח) נאמר: ``יוצאין לבית הקברות ופוקדין על המתים עד שלשה ימים.
הרב זמיר כהן
פרסומת

מעשה שפקדו אחד וחי עשרים וחמש שנים, ואחר כך מת.'' כלומר, עד שלשה ימים מהקבורה יש לצאת לבית הקברות ולבדוק אם הנקבר לא שב לחיים. מכיון שעד שלשה ימים קיימת אפשרות של חזרה לחיים(!) [וראה בפרישה סימן שצ''ד שזהו דוקא בימיהם שהיו קוברים בכוכים]. ומעשה שפקדו אחד, וחי עוד עשרים וחמש שנה. ובתלמוד (בבא בתרא י, ב) מסופר על רב יוסף בנו של רב יהושע שנפטר ושב לחיים.  

אמר לו אביו מה ראית? אמר לו, עולם הפוך (-מכאן) ראיתי. עליונים (אנשים שנחשבו כאן לנכבדים מחמת עושרם וכדו') למטה, ותחתונים (אנשים שנחשבו כאן לפשוטים, אך היו עובדי האלקים כראוי) למעלה. אמר לו אביו: עולם ברור ראית! ועוד מסופר בתלמוד (ראש השנה יז, א) על רב הונא בנו של רב יהושע ששב לחיים וסיפר לרב פפא שאמנם היה אמור למות ''ואמר להו הקדוש ברוך הוא הואיל ולא מוקים במיליה, לא תקומו בהדיה''.
 
 (-אמר להם הקדוש ברוך הוא, הואיל ואינו מעמיד על מדותיו - אלא מעביר על מדותיו ומתנהג עם חבריו לפנים משורת הדין, אף אתם לא תעמדו על הדין איתו לדקדק אחריו). כלומר רב הונא זכה אף לשמוע את סיבת שיבתו לחיים. וראה עוד בזוהר הקדוש במעשה הינוקא שהתפלל על אביו, שהוא זקוק לו כדי ללמוד, ושב אביו לחיים
אהבת את הכתבה?
רוצה לקרוא עוד?
הזן את כתובת המייל שלך כאן משמאל,
ומדי שבוע תקבל כתבות נוספות ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלך.
עלון השבת הפופולרי של הידברות מגדיל את תפוצתו.
מעוניינים להפיץ אותו באזור מגוריכם?
הקליקו כאן.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך
מה קורה לאחר המוות?
מאז ומעולם סיקרן המוות את אנשי העולם. מה קורה לאחר שנפרדת הנשמה מהגוף? האם אמינות העדויות בדבר המעבר במנהרה והמפגש עם ישות של אור חמה ונעימה? האם ..
   
חיים בתוך פרדוקס
כולנו חיים בתוך פרדוקס מחשבתי מוזר: אנו מתעקשים לשתות משקה דל סוכר, אבל לא מוותרים על הקינוח. מתווכחים עם הבנק על גובה העמלות, אבל מבזבזים לא מעט. ..
   
האם מותר לגדל כלב בבית?
התורה מקפידה על ענייני צער בעלי חיים, אבל עדיין רבים נמנעים מגידול חיות בית. האם ההלכה מרשה לגדל חיית מחמד? מה ההבדל בין כלב טורף לבין חתול חמוד? ומה ..
   
טעם (שמסיים את) החיים!
הוא טעים, זמין, מוגש בצורה אסתטית ואינו דורש מצידנו כל מאמץ או הכנה, אבל בואו נודה בזה - "גאנק פוד", כשמו כן הוא. אז גם אם הבטן מקרקרת, בכל ..
   
10 עצות להשגת שלום בית וחינוך ..
אמון, אחידות, סמכות הורית, זמן איכות, תקשורת חיובית ועוד חמש עצות שיעזרו גם לכם לגבש אווירה משפחתית חיובית ושמחה. בואו לקרוא את הפירוט שמאחורי המילים ..
   
כל עוד הנר דולק
קבלת המציאות כמו שהיא, פירושה להרים ידיים ולהתייאש. ולהתייאש אין שום היתר, משום שכל עוד נרך דולק, כל עוד הנשמה מחזיקה בפתיל חייך, עליך לתקן, להתמודד! ..
   
השיעור שקיבלתי מיוסי שריד
אני לא מצפה מאתאיסט שחווה מוות קליני וגילה את נשמתו לרוץ לחנות הקרובה ולקנות ציצית, אבל הייתי מצפה מאדם אינטליגנט לחקור, להעמיק ולברר ככל שידו משגת, ..
   
ערכה של דקת חיים
מעבר ליסוד האמוני שמלמד אותנו נס קריעת ים סוף, יש עוד שיעור שיש ללמוד ממנו: מה ערכו של כל רגע בחיי האדם
   
יוסי שריד: נשמתי נפרדה מגופי, ..
במהלך שיחה רדיופונית עם בני בשן בגלי צה"ל, סיפר יוסי שריד על מוות קליני שחווה בעבר, כולל היפרדות הנשמה מגופו, תוך כדי צפייה על המתרחש מלמעלה. ..
   
כיצד בוחרים בת זוג לחיים?
אחד התחומים החשובים בחיים, עליו אנשים אינם מספיק נותנים את הדעת, הוא האופן שבו יש לבחור בת הזוג לחיים. מהי הדרך הנכונה? כמה כללים חשובים מאת הרב ארז ..
   
מה עושים בגן עדן?
היהדות מבטיחה לנו שאם נקיים מצוות, נזכה להגיע לגן עדן לאחר מותנו. אבל מה זה המקום הזה, מה עושים שם, והאם זה אותו גן עדן שבו היו אדם וחווה?
   
ניסויים בבעלי חיים. מותר?
מה עמדת ההלכה בנוגע לעריכת ניסויים מדעיים בבעלי חיים, כמו שנהוג בעולם הרפואה, באופן שברור הדבר שנגרם לבעל חי צער מזה?
   
חיימוביץ´ מזהירה: החרדים ..
ההתנגדות לפרומו המסית לתכניתה החדשה של מיקי חיימוביץ´, המזהיר מפני "הכיבוש החרדי", חוצה מגזרים. "נחליף את המילה חרדים ביהודים. ..
   
יש חיים לאחר הפרידה
פרידה מבן זוג היא אחד הדברים הכי קשים עלי אדמות. בתסכול אנו שואלים: אם בורא עולם ידע שנאלץ להיפרד, למה הפגיש אותנו מלכתחילה? תשובה מעודדת מאת רועי ..
   
הרב הראשי לאו: לשלול כשרות ..
בעקבות תחקיר "כלבוטק" שחשף התעללות בבעלי חיים במפעל הבשר "זוגלובק", אמר הרב הראשי הרב דוד לאו כי יפעל לשלול את כשרותו של המפעל. ..
   
תגיות: חיים, מוות קליני, עולם הבא,
חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה
נתקבלו 0 תגובות

מאמרים מומלצים

סרטים מומלצים

שאלות מומלצות
מדורים
המגזין
אקטואליה
חרדים
פורים
תורה ומדע
סיפורים אישיים
שבת
מוזיקה יהודית
אמונה וביטחון
חינוך | משפחה
בריאות ותזונה
פיתוח האישיות
נשים
קבלה | רוחניות
הצופן התנכי
פרשת השבוע
מתכונים
חגים ומועדים
עם סגולה
Judaism | Torah

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט