הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי מאמרים קבלה | רוחניות חיים לאחר החיים
דיבוקים - ר' אליהו שואל את הרוח
ר` אליהו שאל את הרוח: מי הם הממונים עליך? והשיבה: שדים.

ר' אליהו שאל את הרוח: מי הם הממונים עליך? והשיבה: שדים. ושאל: מה שמם? והשיבה: לשם מה צריך אתה לדעת זאת? והוסיפה ואמרה: בעת שאני נכנסת לאיזה חפץ או לאיזה גוף, אני נסתרת כמו במקום מקלט, והרודפים ממתינים לי, ותיכף כשאני יוצאת הם חובטים ומכים אותי ומגרשים אותי החוצה. וגם סיפר לי, רבי אליהו, שבעת שהקול היה מדבר הביטו כולם בתוך פיה וראו, שלשונה אינו מתנועע בכח עצמו אלא כמו על ידי כח אחר.

והרב ר' אפרים אהרן גולדברג ממונאלישאק שלמד אז בראדין העיד לפני, ששמע בעצמו איך ששאל ר' אליהו דושניצר את הרוח: הלא הרשעים יש להם מנוחה בשבת קודש באותו העולם, ומדוע אין לך מנוחה? והשיבה, שכל מי ששבת בשבת קודש בזה העולם, יש לו מנוחה גם שם בשבת קודש. וכל מי שלא שמר את שבת קודש בזה העולם גם שם אין לו מנוחה. (וממשיך ר' אלחנן) בקשתי שבעת שתחל הרוח לדבר יודיעו לי.
 
פרסומת
ובשבת קודש אחה''צ הודיעו לי, שכעת היא מדברת, ותיכף הלכתי לשם. שאלתי את הרוח: את יודעת מי זה החפץ חיים? השיבה לי: אני יודעת, הוא תנא גדול! ושאלתי אותה: אם הוא יבקשך לצאת מהחולה, האם תצייתי לו? והשיבה: אני אציית. ואמרתי לה: באמת הוא מבקש ממך לצאת. והשיבה: אני אצא. שאלתי: מתי תצאי? השיבה: היום בערב שאלתיה: לאחר שתצאי מהחולה, האם לא תשובי להכנס אליה? והשיבה בזו הלשון: אם יאמרו אחרי קדיש לא אכנס שוב.
 
 אך אם לא יאמרו אחרי קדיש אכנס שוב, ואם לא אליה אז אכנס לאחותה. והמשכתי לשאול: מי יאמר אחריך קדיש? והיא ענתה: שני רבנים. [והבנו שהיא מתכוונת לשני אברכים מכולל קדשים]. שאלתיה: למשך כמה זמן יאמרו אחריך קדיש? והשיבה: שבוע. ושאלה: מאיזה מקום אצא מגוף החולה? ולא ידעתי מה להשיבה. ואמרו לי האנשים העומדים שם: ''תאמר לה שתצא דרך האצבע הקטנה''.
 
וכך אמרתי לה... ובתוך כך ניסה בחור אחד גם כן לשאול, והשיבה: אתך אינני מדברת. ובעת שהתפללנו ערבית במוצאי שבת קודש, אחר קריאת שמע באמצע הברכה ''אמת ואמונה'', נכנסו אנשים והודיעו, שכעת היא יצאה. ובעת יציאתה עמדו שם שלשה אנשים, וכך היה המעשה: הנערה החולנית החלה לצעוק ''כאן כואב לי'', ואחר כך ''הכתף כואב לי'', ואחר כך ''הזרוע כואב לי''... ואחר כך התנפחה פיסת היד, ואחר כך האצבע הקטנה... ואחר כך שמעו קול נפץ בזגוגית החלון, וראו ששברה החלון לצאת החוצה.
 
 כל זה אירע בבית ר' פאלק המלמד... ובאשר בעת האחרונה היה תוקפה ההתכווצות אחת לכמה שעות, המתינו אחר כך עד יום ראשון בערב, כמעט מעת לעת, וכשראו שאינה סובלת יותר מהמחלה, והיא ממש ככל האנשים, אז נסע אביה עמה לביתה. אחר כל זה ציוה החפץ חיים לעשות מנין בעלייה בה למדו קודשים, וגם החפץ חיים התפלל עמנו. כשסיימנו את התפילה למדו משניות עבורה. והרב אליהו דושניצר והרב גרשון מסלאנט אמרו קדיש עבורה כל השבוע עד קריאת המגילה.
אהבת את הכתבה?
רוצה לקרוא עוד?
הזן את כתובת המייל שלך כאן משמאל,
ומדי שבוע תקבל כתבות נוספות ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלך.
עלון השבת הפופולרי של הידברות מגדיל את תפוצתו.
מעוניינים להפיץ אותו באזור מגוריכם?
הקליקו כאן.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך
אם הכל לטובה, למה להתפלל?
אנו מאמינים שהקב"ה יודע מה הכי טוב בשבילנו, ושכל מה שעושה איתנו הוא לטובה, אף אם איננו מבינים זאת. מתי אנו צריכים להשלים עם המצב, ומתי עלינו ..
   
ניקיון פנימי: תפילה להכנות לפסח
"הריני מכוונת שעל ידי עבודתי כאן בעולם התחתון בניקוי חדרי ביתי והכנת ביתי לפסח – תיטהר נשמתי בעולם העליון מכל פגם ולכלוך". קבלו תפילה ..
   
שרית חדד הקדישה ס"ת לזכר ..
לאחרונה קיימה שרית חדד אירוע מיוחד לזכרו של אביה ובה טקס כתיבת אותיות והכנסת ספר תורה בנתניה. "יהי רצון שספר זה יביא איתו ברכה לכל עם ..
   
לא כל יום פורים
כולם אומרים: לא כל יום פורים... זה באמת כך. לא כל יום פורים כפשוטו, וצריכים לחכות כל השנה ליום הנפלא הזה שאין יום גבוה ממנו בכל השנה
   
עצרת קידוש שם שמיים
לא נוח לי להיות במדינה שכל מה שמעסיק אותה זה רק החרדים, חרדים, ושוב פעם חרדים. אם לא היו חרדים במדינה, כמה משעממת היתה מהדורת החדשות המרכזית. הרי כל ..
   
תפילה לחודש אדר
בעיצומו של החודש הכי שמח בשנה, כדאי להתפלל שלא נפספס את סגולת הימים הללו
   
עצרת התפילה: שידור חי בהידברות
בשעות הקרובות תיערך עצרת התפילה במחאה על גיוס בני הישיבות בכפייה, ובמשדר מיוחד הידברות מעבירה את האירוע כולו בשידור חי מהשטח בערוץ ובאתר הידברות, ..
   
תומך בעצרת התפילה: יהורם גאון
הולך וגדל מעגל התומכים בעצרת התפילה נגד גיוס בני הישיבות בכפייה, והוא חוצה מגזרים. בתכניתו "גאון ברדיו", הזמר יהורם גאון הביע את תמיכתו. ..
   
סגולות - אמת או לא?
לפי היהדות סגולות יכולות לעזור לנו בפרנסה, בזיווג או בפוריות. אבל איך נדע איזו סגולה אמיתית ואיזו מומצאת על-ידי שרלטנים? וגם – האם אפשר להשפיע על ..
   
אלוקים יודע הכל
כל יסוד התפילה זה הקשר שלנו עם הבורא, הוא יודע היטב מה חסר לנו, ולמה אנו זקוקים, אבל הוא רוצה וחפץ שבניו אהוביו ישמרו איתו על קשר, שיפנו אליו, ..
   
מה לעשות? לעשות!
אנו הולכים לשמוע שיעורים כיצד להתקדם ברוחניות, נרשמים לסדנאות לפיתוח האישיות, מתחילים קורסים בנושא זוגיות נכונה, ממלאים את עצמנו בידע חשוב ובחוכמה ..
   
שו"ת תפילין
מדוע לא מניחים תפילין בשבת? מהן התפילין של רבנו תם? האם מותר להניח תפילין מבלי להתעטף בטלית? ומתי יניח אדם שעובד בלילה וישן ביום?
   
למה אסור לדבר בבית הכנסת?
כשאדם מדבר על פוליטיקה בבית הכנסת - מה הנזק שנגרם? איך זה משפיע על תוצאות התפילה שלו? ואיך זה קשור להתנהגות בבית המשפט?
   
שיחות עם אלוקים
תפילה יכולה להיות, בו זמנית, אחת מהמשימות הקשות ביותר, וגם אחת מהמשימות המספקות ביותר בחיינו. החיים שלי כל כך עמוסים; איך אני יכולה להיפטר מהסחות ..
   
אין צורך שתסתגף
אנשים רבים טעמו את טעמה המתוק של התורה, והחלו לקיים מצוות תוך ויתור על הנאות רבות. לפתע העגלה נהייתה כבדה וקשה היה להם לסחוב אותה. מדוע? מה קרה לפתע?
   
תגיות: דיבוק, רוח, קדיש,
חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה
נתקבלו 0 תגובות

מאמרים מומלצים

סרטים מומלצים

שאלות מומלצות
מדורים
המגזין
אקטואליה
חרדים
פורים
תורה ומדע
סיפורים אישיים
שבת
מוזיקה יהודית
אמונה וביטחון
חינוך | משפחה
בריאות ותזונה
פיתוח האישיות
נשים
קבלה | רוחניות
הצופן התנכי
פרשת השבוע
מתכונים
חגים ומועדים
עם סגולה
Judaism | Torah

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט