הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי מאמרים ניוזלטר גיליון 169
שבעה ימים, שבע ברכות
לפני שנתיים התגרשה רחל, אם לעשרה, והחליטה שלא לאבד את התקווה ולחפש זוגיות חדשה. דרך אתר "שבע ברכות" היא הכירה את אהרון, גרוש מזה כשש שנים. שבוע לאחר פגישתם הראשונה, כבר עמדו מתחת לחופה. סיפור מיוחד על זוג בעל אמונה מיוחדת
אפרת כהן / הידברות סופשבוע - המגזין האלקטרוני

כשאהרון ורותי משוחחים איתי ומגוללים את סיפורם, ניכרת שמחה והתרגשות אמתית בקולו של כל אחד מהם. לרגע אפשר להתבלבל ולחשוב שמדובר באמת בבני זוג צעירים שזה מכבר נישאו לראשונה בחייהם והתרגשות ה´שבע ברכות´ עדיין מפעמת בקרבם. אולם הסיפור שלפנינו שונה מעט...

אהרון, בן 54 מאזור המרכז, נשא עד לא מזמן בשני תארים עיקריים בחייו האישיים: גרוש כשש שנים וטכנאי אלקטרוניקה במקצועו, שמקפיד על קביעת עתים לתורה. בשלב מסוים הוא התוודע לאתר ההיכרויות המוצלח של הידברות, "שבע ברכות".

"כל אדם דתי שמתעסק עם הכרויות באינטרנט, מיד קופץ לו האתר ´שבע ברכות´", מספר אהרון על המפגש הראשוני שלו עם האתר, "וכשבחנתי את האתר לעומק, קיבלתי את הרושם שמדובר במערכת רצינית שמגנה על הנרשמים ודורשת כתנאי בסיסי וראשוני שמירת נגיעה. מכיוון שאני גם מכיר את ה´אבא´ של האתר הזה, הלא הוא ארגון ´הידברות´, הרגשתי שאני יכול לסמוך על זה והחלטתי להירשם".

בהמשך, לאחר התבוננות בכרטיסיהם של לא מעט מועמדות, מתאר אהרון איך הכרטיס של רותי דיבר אליו במיוחד. "ראיתי את הפרטים שלה, והחלטתי לנסות ושלחתי אליה פנייה. מאוחר יותר, מה שהכי דיבר אליי היה התמונה שלה. פניתי אליה בזכות כיסוי הראש שלה שראיתי בתמונה שהיא שלחה לי. ראיתי בעיני רוחי שמדובר באישה צנועה וענווה, כמו שאני מחפש".

בהמשך, כשקיבלה רותי בת ה-52 מחיפה את פנייתו של אהרון, החליטה להיענות להצעה, והם קבעו פגישה כמה ימים מאוחר יותר. "כשקיבלתי את הפנייה ממנו, הרגשתי תחושה מאוד חיובית בקשר לזה, הסתכלתי על הכרטיס והתמונה שלו, ודרך העיניים שלו, שניבטו מהתמונה, משהו אמר לי שזה זה", היא מספרת.

הפגישה התקיימה בבית קפה בעיר מגוריה של רותי, חיפה. שניהם מתארים, באותן מילים כמעט, חיבור מיוחד וחזק שנוצר מהרגע הראשון. "הדבר הראשון ששימח אותי אצל אהרון", מתארת רותי, "שראיתי באיזו רצינות והערכה הוא רואה את נושא שמירת הנגיעה. גם במבט שלו - בעיניי העיניים הם ראי הנשמה - ראיתי המון טוב, מה שאני ב"ה רואה עד היום, וכששנינו נוכחנו לדעת שזה הדדי -  החלטנו לא לבזבז זמן, וכבר לאחר הפגישה החלטנו להינשא".

החתונה נערכה כשבוע בלבד מאותה פגישה ראשונה, בישיבת "אורות התורה" שבה נהג אהרון ללמוד בבת ים כבעל תשובה כבר כ-28 שנים. את טקס החתונה המרגש והצנוע ערכו רבנים שהכירו היטב את החתן - הרב דוד חי הכהן, רב הישיבה המכהן גם כרב שכונה בבת ים, תלמידו המובהק של הרב מרדכי אליהו זצ"ל, אליו מקורב אהרון כבר כ-20 שנה. בנוסף, השתתף בטקס גם הרב מלכה, רב שכונה מבת ים.

החתונה התנהלה באופן מצומצם למדי, ונכחו בה רק חברים ובני משפחה קרובים. "בשבילי זו הפעם היחידה שהרגשתי חוויה אמיתית בחתונה שלי", מספרת רותי. "הייתה אווירה ממש טובה והיה מאוד מרגש".

פרסומת

איך הילדים מהנישואים הקודמים הגיבו לצעד הזה?

אהרון: "זכיתי שרק בת אחת תשתתף בנישואיי, אבל היא מאוד שמחה עבורי על הצעד הזה, ועשתה לנו המון שמח".

רותי: "עשרת הילדים שלי קיבלו את זה ממש בשמחה, והם אוהבים אותו מאוד".

הצעד שעשיתם הוא צעד אמיץ למדי, ובטוח שיש עוד אנשים שנמצאים במצב שאתם הייתם בו, ולמרות הרצון, חוששים לפתוח פרק ב´ בחיים. אילו טיפים תוכלו לתת להם?

"קודם כל, לבקש מה´. הוא שומע. לבכות, לבקש ממנו ממש בדמעות ומכל הלב את הזיווג האמיתי משורש הנשמה הגבוהה. דבר שני, יש להתקדם קדימה ולא להסתכל אחורה. ועוד טיפ קטן - כשכבר מוצאים את הזיווג, ומרגישים שזה זה - לא למשוך את זה יותר מדי כדי שלא חלילה להיכשל. ה´ הפגיש ביניכם? רוצו כל הדרך קדימה יחד, בלי פחד, ואל תפסיקו לבקש מה´ שיוביל אתכם כל הזמן בהתחלה החדשה שלכם יחד".

כיום מתגוררים בני הזוג בביתה של רותי בחיפה, יחד עם חמישה מילדיה של רותי, כשהקטן בהם הוא בן 10. אהרון ממשיך לעסוק במקצועו כטכנאי אלקטרוניקה, בעוד שרותי היא עקרת הבית ("עיקר הבית!" מדגיש אהרון), ויש להם גם שאיפות גבוהות לפרק ב´ שפתחו יחד זה עתה: "אני מאחלת, שנמשיך ככה עד 120 ומעבר, ושה´ יזכה אותנו לעוד ילדים, אמן כן יהי רצון".

 

אהבת את הכתבה?
רוצה לקרוא עוד?
הזן את כתובת המייל שלך כאן משמאל,
ומדי שבוע תקבל כתבות נוספות ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלך.
עלון השבת הפופולרי של הידברות מגדיל את תפוצתו.
מעוניינים להפיץ אותו באזור מגוריכם?
הקליקו כאן.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך
כמו פאזל של 3,000 חלקים
הייתם מאמינים שאחרי גירושין אפשר למצוא חתן על הדייט הראשון? לבת שבע זדני זה קרה. בראיון להידברות, היא ובעלה הטרי זוהר פלר, מגוללים את סיפור ההיכרות ..
   
"יהי רצון שלא ..
הוא התחיל להתחזק בתחילת שנות העשרים, היא גדלה בבית חרדי. היא הגיעה עם דרישות, הוא הגיע עם תפילות, ודרך אתר "שבע ברכות" נבנה בית נוסף ..
   
לא יוצאת יותר עם אף אחד
יהונתן נרשם אצל שדכנים, אתרי הכרויות, השתתף בשבתות היכרות, ניסה הכל, עד שהגיע לאתר שבע ברכות. שירה מצדה התכוונה רק לפתוח כרטיס עבור חברה, אך תכף ..
   
אל תדאגו, הקב"ה דואג
תזמון מדהים והתנהגות לא רגילה, מביאים לחיבור בין נותן למקבל באופן לא שגרתי לחלוטין. סיפור מדהים ולא יאומן, שמלמד, יותר מכל, כמה הקב"ה אוהב, דואג ..
   
הצעת נישואין בחוות הסוסים
מיכאל כמעט הרים ידיים מאתרי ההיכרויות, טרם הכיר את אתר "שבע ברכות". שם, לאחר חודשים ספורים הוא פגש את רננה, והם שמחים לשתף אתכם בחוויה ..
   
ביטל את הקפאת הכרטיס – ומצא את ..
אהרון התחזק מערוץ הידברות, וכך הכיר את "שבע ברכות". הגר שמעה על האתר מחברה. שניהם היו סקפטיים מאוד, ואהרון אף הקפיא את כרטיסו בשלב מסוים, ..
   
במחיצתה של לאה
"אבא, אהוד ואני מבקשים שאת הכסף שחסכת עבורי לנדוניה, תקדיש לצורך הקמת מחיצה מהודרת בבית הכנסת", ביקשה הכלה, "אני אסתפק במה שיש"
   
טבעת נישואין לגבר. מותר?
על פי ההלכה הגבר נותן לאישה טבעת תמורת הזכות שתהיה אשתו, אולם בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר חופות שבהן גם האישה מעניקה לגבר טבעת משלה. האם הדבר ..
   
היכרויות ושידוכים: 13 טיפים ..
כיצד מתנהלים בהיכרויות ברשת, מה לא אומרים בטלפון, ומהו הדבר הקריטי בפגישה הראשונה? מתוך ניסיונה האישי, גילה מזרחי מנסחת 13 עצות חשובות המועילות ..
   
התקשיתי להאמין שזה אמיתי
הם יצאו לשידוכים רבים, אך למרות הפחד והבדידות הם לא הפסיקו להאמין ולהתפלל. התוצאה: בית נוסף שנבנה בשמחה ובאמונה. עצתם לרווקים: להבין שהכל בידי שמים. ..
   
תבדקו היטב לפני שאתם פוסלים ..
אברהם התעייף מחיפושים באתרי הכרויות, אלא שאז הכיר את אתר "שבע ברכות", כמעט דילג על הכרטיס של גילה, אבל בסופו של דבר מצא את חציו השני. ראיון ..
   
הזיווג נמצא ב... אוסטריה
הוא גדל באוסטריה, היא בארץ, אבל לאתר "שבע ברכות" זה לא הפריע לחבר ביניהם. ועוד לא דיברנו על התהליך הרוחני שעברו יחד ולחוד. בראיון להידברות ..
   
עברנו דרך לא פשוטה בשידוכים
הוא בן 31, היא בת 28, והם עברו לא מעט בחיפוש אחר השידוך, וכמעט אפילו נפגשו דרך אחד מאתרי ההיכרויות. אולם דווקא באתר "שבע ברכות" מצאו זה את ..
   
בלב הסערה: התחתנו. יש חדר פנוי?
מי היה מאמין שחתן וכלה ימצאו את עצמם עוברים ממלון למלון לחפש חדר, בלב הסערה. לנתנאל ושחף זה קרה, אלא שבאחד המלונות עובד הידברות דוד רחמני היה במקום, ..
   
נתתי הזדמנות בגלל המידות שלו
היא היתה בתהליך התחזקות במדרשה, ואילו הוא הגיע לפגישה בלי כיפה, אבל היא הרגישה שצריך לתת הזדמנות. "התרשמתי שהוא רציני ויש לו רצון להתחזק", ..
   
תגיות: שבע ברכות, חתונה, שידוכים לדתיים, היכרויות,
חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה
נתקבלו 0 תגובות

מאמרים מומלצים

סרטים מומלצים

שאלות מומלצות
מדורים
המגזין
אקטואליה
חרדים
פורים
תורה ומדע
סיפורים אישיים
שבת
מוזיקה יהודית
אמונה וביטחון
חינוך | משפחה
בריאות ותזונה
פיתוח האישיות
נשים
קבלה | רוחניות
הצופן התנכי
פרשת השבוע
מתכונים
חגים ומועדים
עם סגולה
Judaism | Torah

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט