הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי מאמרים סיפורים אישיים
"חיכיתי לך, בינתי"
כל פעם כשניסיתי לברר עם סמדר, חברתי הטובה, מה עברה שם למעלה לפני 15 שנים, כשמתה מוות קליני, נתקלתי בחומה בצורה
רונית שיינפלד / הידברות סופשבוע - מוסף שישבת
סמדר היא אחת החברות הקרובות שלי בשנים האחרונות, ומהווה חלק נכבד מאד מתהליך התשובה שלי. אני יודעת שלפני כ 15 שנה היא עברה תאונה קשה מאד, שבמהלכה מתה מוות קליני, וראתה מראות שעין רגילה לא ראתה.
 
כל אותם פעמים שניסיתי לברר איתה באמת מה היא עברה שם למעלה, נתקלתי בחומה בצורה ובפחד בלתי מוסבר שניבט מעיניה "יום אחד נשב על כוס קפה ונדבר", פטרה אותי לא אחת, אך לבסוף היום הזה הגיע.
 
"לא יודעת מאיפה להתחיל, עברו כל כך הרבה שנים מאז אותה התאונה", סמדר זזה בחוסר נוחות, "אני זוכרת שנסעתי ערב אחד לבר מצווה, בגפי, לבושה במיטב הבגדים,  ובערך באזור באר יעקב לפני הכניסה לראשון לציון, זה קרה".
 
"ראיתי אורות של משאית גדולה שהתקדמו לעברי במהירות, וזהו, מכאן למעשה אני לא זוכרת דבר". "וכשהתעוררת ?", התפרצתי לדבריה. "מצחיק, אבל לא התעוררתי. בדיעבד התברר לי שהייתי ללא דופק, מורדמת ומונשמת בבית החולים. הגעתי למקום שלא הייתי בו קודם, ראיתי שולחן ארוך-ארוך ובו ישבו אנשים מבוגרים עם זקנים לבנים, אנשים שלא ראיתי קודם לכן".
 
קולה רעד מהתרגשות. "בדרך כלשהי הבנתי שיכולת הדיבור נלקחה ממני, לא יכולתי להוציא הגה. במשך זמן מסוים שאיני יכולה לאמוד, הטיחו בפני מה עשיתי ומה לא עשיתי בחיי. תביני שתמיד הייתי אדם מאמין, אבל לא היה לי מושג קלוש מה זה עולם הבא".
 
הרהרתי ביני לבין עצמי שפעם השתעשעתי במחשבה שהייתי רוצה לחוות דבר מעין זה - מן טעימה קטנה, להבין מה מצפה לי. הבעתה בפניה הבהירה לי שלא באמת הייתי רוצה לעבור את זה. טוב לי כאן, איפה שאני, עם שתי הרגליים על הקרקע.
 
"ישנם כמה דברים שאני זוכרת בבירור", סמדר לקחה נשימה עמוקה, "הבהירו לי כמה חמור עוון לשון הרע, אני זוכרת משפט אחד במדויק שנאמר לי שם, צרות עין וקנאה מוציאים אדם מן העולם, שתדעי שהמשפט הזה מלווה אותי עד היום".
 
צמרמורת קרה עטפה את כולי, נזכרתי בכל הפעמים שהעזתי להישיר מבט למה שלא שייך לי. איך העזתי שלא להיות מרוצה ממה שניתן לי ועוד יותר ממה שלא ניתן לי.
 
"את יודעת, רונית, ישנם דברים שנאסר עלי במפורש לשוחח עליהם. אוכל רק לומר שיש דבר כזה שנקרא בית דין שמיים, ויש עולם שנמצא במקביל לכאן. כל מה שמספרים לנו - הכל נכון, רונית".
 
לא יכולתי שלא להיזכר במשנה מפרקי אבות שמסייעת לנו להינצל מעבירה, המשנה שאומרת, "דע לפני מי אתה עומד ליתן דין וחשבון", משנה שאני חושבת שצריכה להיות חקוקה לנגד עיני כל היום וכל הלילה.
 
"ביקשתי לחזור לכאן, התחננתי, ולשמחתי גם קיבלתי רשות, לא לפני שהסבירו לי מדוע היא ניתנת לי בגלל גמילות חסדים שעשית, לא ידעתי על מה הם מדברים בדיוק, רק שמחתי שבקשתי נתקבלה".
 
"לפתע ראיתי רב צדיק עומד מולי, סביבו הילה ואור, והוא מושיט לי זר עלים של זעתר ומבקש ממני להריח אותם קוראים לי הרב שרעבי שלום, וזהו, אני פוקחת עיניים, כשאני מתעוררת אני רואה את כל הרופאים עומדים סביב המיטה שלי, ואין לי מושג היכן אני נמצאת, אין לי יכולת לזוז, והמשפט היחידי שיוצא לי מהפה זה היכן הרב שרעבי?"
 
בשלב הזה היא מתחילה לצחוק, "תוך כמה דקות היה לידי פסיכיאטר שהיה בטוח שהמוח שלי נפגע באופן בלתי הפיך. לאחר מכן עברתי שיקום ארוך כי כל החוליות בגוף שלי יצאו מהמקום, כולל מפרק הלסת. תקופה לא מבוטלת הייתי בטיפולים.
 
"כשסוף סוף הצלחתי לקום על הרגליים ידעתי שאני חייבת לסגור מעגל, אני חייבת לדעת מי זה הרב הזה. בכל מקום שהלכתי שאלתי עליו ולא קיבלתי מענה, אנשים חשבו שאני באובססיה בגלל התאונה, אבל רצה השם ובגלל הכאבים החלטתי ללכת ללמוד הילינג. בהרצאת המבוא ישבה לידי אשה נעימת מראה בשם ימימה, שתוך כדי שיחה התברר לי שהיא הבת של הרב שרעבי שלום!".
 
זה כבר היה יותר מדי עבורי, "איזו השגחה פרטית...", מלמלתי כלא מאמינה, "גם התסריטאי הכי מוכשר לא היה חושב על זה".
 
"למחרת בבוקר כבר הייתי אצלו, תור ארוך של אנשים חיכה לו שם מ 04:00 בבוקר, ימימה בתו הכניסה אותי לחדר שלו, ואני רואה שזה אותו הצדיק שהיה איתי למעלה, חיכיתי לך בינתי, היית צריכה להגיע אלי. כדי למלא את ייעודך בחיים, את צריכה לטפל בנשים, ובאותו המעמד הוא ביקש ממני להתחייב בפניו בנדר שלעולם לא אקבל אלי גברים לטיפול - נדר שאני מקיימת עד עצם היום הזה".
 
פרסומת
"הביטי, כל תפיסת העולם שלי השתנתה, כל החיים שלי התהפכו והשתנו ללא היכר, חשוב לי שתביני מתוקה שלי, יש בית דין של מעלה, יש עולם מעבר והוא נמצא לידינו, הם רואים ושומעים אותנו בכל שניה".
 
לא בכדי סמדר התעקשה לא לספר לי את קורותיה, היא פשוט הדחיקה, זה היה משא כבד מידי ללכת איתו. משא שבו אתה מקבל הוכחה חד משמעית לאמת אחת גדולה, ואין לי מושג אם היא צריכה לברך על כך או לא, כי באיזשהו מקום ניטלה ממנה זכות הבחירה. היא יודעת בוודאות, נקודה.
 
בדרך הביתה הבנתי למה השם חיבר בינינו. הוא ידע שתפקידה להדליק את האור שבתוכי, האור שאיתו אני צריכה להמשיך הלאה. קיבלתי ממנה את הידיעה המוחלטת והאבסולוטית למשהו שאני מנסה להרדים בתוכי, למשהו שאני בעצמי מנסה להשתיק במוחי, וזו העובדה שזה שם, זה קיים, והכי חשוב, מחכה לי גם.
 
הטור נכתב לעילוי נשמת הרב שלום שרעבי (מארי סאלם), זכותו תמתיק הדינים מעל עם ישראל. אמן.
אהבת את הכתבה?
רוצה לקרוא עוד?
הזן את כתובת המייל שלך כאן משמאל,
ומדי שבוע תקבל כתבות נוספות ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלך.
עלון השבת הפופולרי של הידברות מגדיל את תפוצתו.
מעוניינים להפיץ אותו באזור מגוריכם?
הקליקו כאן.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך
מה קורה לאחר המוות?
מאז ומעולם סיקרן המוות את אנשי העולם. מה קורה לאחר שנפרדת הנשמה מהגוף? האם אמינות העדויות בדבר המעבר במנהרה והמפגש עם ישות של אור חמה ונעימה? האם ..
   
השיעור שקיבלתי מיוסי שריד
אני לא מצפה מאתאיסט שחווה מוות קליני וגילה את נשמתו לרוץ לחנות הקרובה ולקנות ציצית, אבל הייתי מצפה מאדם אינטליגנט לחקור, להעמיק ולברר ככל שידו משגת, ..
   
יוסי שריד: נשמתי נפרדה מגופי, ..
במהלך שיחה רדיופונית עם בני בשן בגלי צה"ל, סיפר יוסי שריד על מוות קליני שחווה בעבר, כולל היפרדות הנשמה מגופו, תוך כדי צפייה על המתרחש מלמעלה. ..
   
מה עושים בגן עדן?
היהדות מבטיחה לנו שאם נקיים מצוות, נזכה להגיע לגן עדן לאחר מותנו. אבל מה זה המקום הזה, מה עושים שם, והאם זה אותו גן עדן שבו היו אדם וחווה?
   
"פרי גן עדן"
הבננה היא אחד המקורות הטובים לאשלגן, החשוב לבניית העצמות, לבריאות הלב, וללחץ הדם התקין. חוץ מיתרונותיה הרבים, מתי בכל מומלץ שלא לצרוך את הפרי המתוק? ..
   
מי היה החפץ חיים?
הוא החזיק בחנות מכולת, שיווק את ספריו בדרך מקורית, וגם לפני מותו לא היתה חסרה אפילו שן אחת בפיו. מי היה אותו החפץ חיים, שלימים זכה להיות האישיות ..
   
"המשיכו להתפלל עלינו"
תאונת דרכים מחרידה שאירעה ביום חמישי האחרון קיפחה את חייו של אב לעשרה ילדים. אשתו הוחזרה מחו"ל בבהלה, ושלושה מילדיהם עדיין מאושפזים, ועבורם ..
   
מבחן התוצאה
לפני פטירתו מוכיח משה את עם ישראל ברמז ובקצרה, ממי למד זאת? | מהם העקרונות האמורים להנחות אותנו בבואנו להוכיח את חברינו? | דברי תורה לפרשת דברים
   
"השם, אם תוציא אותי מזה - ..
סיפורו המדהים של אליעזר (25) כולל הסתבכות עם עבריינים, מוות קליני ומפגש מכונן עם הרב זמיר כהן. ההחלטה לחזור בתשובה אפשרה לו להתגבר על הכל - וגם להתחתן
   
שמירת הלשון ב... מערכון
"לא אמרתי ששיקרת, אדרבה, אם תשקר יש לך סעיף נוסף של הוצאת דיבה". נשמע לכם כמו שיעור בשמירת הלשון? לא בדיוק... מדובר במערכון קצר ומצחיק עם ..
   
עונש לשון הרע
האם נכון שאדם הרגיל לספר לשון הרע על חברו, עלול לגרום שכל זכויותיו יעברו לחברו, ושעוונותיו של חברו יעברו אליו?
   
תאונת השבת
"אבל גב טוניק!" התחנן צביקה שרון, "מה אני יכול לעשות למענכם, למען עמרם?". "אתה יכול לעשות למענו", לחשה גב טוניק. ..
   
הבחירות בפתח
והן עלולות לייצר בקרבנו הרבה איבה, שנאה ותחרות. כיצד ננטרל את עצמנו מכל אותן תחושות, ונדע לכבד את הזולת גם אם אינו משלשל לקלפי את הפתק הנכון?
   
המוות הקליני של מנתח המוח
מנתח המוח אבן אלכסנדר לא היה מאמין גדול, וסיפורי מטופלים שחוו מוות קליני התקבלו אצלו בספק. אבל אז הוא חווה זאת בעצמו; בספר שחיבר, ובראיונות לכלי ..
   
30 מיליון איש מעידים
מנהרה, אור לבן, מפגש עם קרובים שנפטרו וראייה טלפתית, זה לא עוד תקציר לסיפור מתח. מדובר במציאות ממשית ושמה - מוות קליני, תופעה הנחקרת ברחבי העולם מזה ..
   
תגיות: מוות קליני, תאונה, גן עדן,
חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה
נתקבלו 17 תגובות
את תמיד מעוררת בי את האמונה את הרצון להשתפר להיות חזקה. את צדיקה אמיתית שזכיתי להכיר. אין כמוך נשמה יקרה השם ישמרך תמיד!

תודה לסמדר, תודה לך, ותודה לבורא עולם . הדרך לאהבה ולנתינה לתמיכה ועזרה - לדבר בזכות, ולכבד. והכי הכי להדליק את האור לכולנו. אוהבתתתתתתתתתתת

מדהים

חבל שלא מפרסמים סיפורים כאלה בטלויזיה אולי היינו מעירים קצת את עם ישראל. תודה ששיתפת אותנו :)

תמיד אומרים לי אף אחד לא חזר משם, מהעולם הבא. כמה מצחיק אותי לשמוע כל פעם מחדש את אותה השטות. באופן אישי סיפורים כאלה מחזקים ומעודדים אותי להמשיך קדימה בעבודה השם. תודה על חיזוק נוסף מבית הידברות. אורלי ס.

איזה פחדדדדדד

מרגש לשמוע סיפורים כאלה בכל פעם מחדש. שמעתי שגם השר לשעבר פואד בן אליעזר עבר זאת והתראיין על כך בתוכנית של אילנה דיין (מפורסם ביוטיוב). אני חושבת שזה חסד גדול שהשם עושה עימנו כך שניטיב את דרכנו ולא נזלזל במהות החיים עצמם ובתכליתם. שרה

טוב להיות יהודי

"ידע כל פעול שאתה פעלתו, ידע כל יצור שאתה יצרתו, וידע כל אשר נשמה באפו שהשם אלוקי ישראל מלך ומלכותו בכל משלה" שבת שלום לכולם, הגאולה בפתח

רצוי שכל בני האדם ידעו שיום יבוא, וכולנו ניתן את הדין על מעשינו הטובים והפחות טובים כך שעדיף תמיד לחיות בשמחה ובאמונה, כי העולם הזה הוא זמני ביותר.

בשעת משבר ונפילה אני תמיד חוזרת לסיפורים האלה שמזכירים לי כמו פעמון מצלצל שתיכף זה מגיע ואני יעמוד למשפט. אשרייך על הסיפור. ממני :))))

יהי זכרו ברוך ושיזכה אותנו בגאולהה

אין לי מילים, יום הדין? איזה פחד.... תמיד שומעים על מקרים כאלה ולא יצא לי להכיר מישהו אישית שעבר את זה. מקווה לצאת זכאית במשפט חחח מיכל

אשרייך רונית. מדהים ביותר. זו הפעם השניה השבוע שאני שומע וקורא סיפורים שמאוד דומים. הסיפור הנוסף ששמעתי היה על בחורה בשם רויטל שגם עלתה למעלה וראתה בית דין והרב ברלנד שליט"א סינגר עליה והחזיר אותה לעולם הזה. היא עכשיו הוציאה דיסק לחזק את עם ישראל. ברור שאנחנו כאן רק בפרוזדור לקראת עולם האמת ולכן חשבו שישוב אדם שעה אית קודם מיתתו בתשובה. ואיך ידע מתי מיתתו?לא ידע ,ולכן יחזור בתשובה עכשיו. יישר כוח ושבת שלום.

גמני עברתי דבר דומה, וזה מפחיד באמת שבת שלום רויטל

מחזק ומרשים. אורן

סיפור מדהים ביותר!!! מצווה לפרסם אותו ברבים!!!

מאמרים מומלצים

סרטים מומלצים

שאלות מומלצות
מדורים
המגזין
אקטואליה
חרדים
פורים
תורה ומדע
סיפורים אישיים
שבת
מוזיקה יהודית
אמונה וביטחון
חינוך | משפחה
בריאות ותזונה
פיתוח האישיות
נשים
קבלה | רוחניות
הצופן התנכי
פרשת השבוע
מתכונים
חגים ומועדים
עם סגולה
Judaism | Torah

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט