הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי מאמרים סיפורים אישיים
סיפור אמיתי: להקדים הנחה למכה
מעולם לא עלה בדעתו של יוסי לפנות לאופנוענים שניהלו מרוצים פרועים, בהצעה להניח תפילין. באחת הפעמים התעורר אצלו דחף בלתי מוסבר, והוא אמר לישראל חברו: "בוא נלך להניח לאופנוענים תפילין!"
עודד מזרחי / הידברות סופשבוע - מוסף שישבת
יוסי וישראל נהגו לנסוע מדי יום שישי מכפר חב"ד לאור יהודה כדי להעמיד דוכן, להניח תפילין לעוברים והשבים, ולחלק חומר הסברה. במרחק חצי קילומטר מהמקום שבו התמקמו היה כביש מפותל המיועד למשאיות, שיעדו שדה התעופה בן גוריון. ביום שישי בצהריים הסתיימה פעילות המשאיות, וחבורת אופנוענים הפכה אותו לכביש מרוצים. הם הגיעו למקום מדי יום שישי ב-12:00 בצהריים וארגנו ביניהם תחרויות, בהפגינם ביצועים נועזים לעיני קהל של צעירים וצעירות שהגיע למקום באופן קבוע.
 
מעולם לא עלה בדעתו של יוסי לפנות לאופנוענים הללו. ראשית, מפני שדוכנם הממוקם במרכז חנויות, היה מרוחק למדי מזירת המרוצים, ושנית, הרוכבים הללו היו מכוסים בכל גופם במלבושי עור מיוחדים וחבושים בקסדה ענקית, ובקושי ניתן היה לדבר עמם.
 
באחת הפעמים התעורר אצל יוסי דחף בלתי מוסבר, והוא אמר לישראל:
"בוא נלך להניח לאופנוענים תפילין!".
 
ישראל תמה על דברי יוסי, אבל כאשר ראה כי חברו נחוש בדעתו, הלכו יחד לקראת החבורה. הם הגיעו לכביש לפני שהחלו המרוצים. כמובן שבעת המרוצים אין עם מי לדבר, וזו ממש סכנת נפשות לעמוד שם.
במקום היו שנים-עשר אופנוענים. יוסי ניגש אל אחד מהם, הציע לו להניח תפילין ונתקל בהנעת ראש של הקסדה מצד לצד. לאחר מכן ניגש לשני שסרב אף הוא. כך נהגו כולם, עד שהגיע לאחרון שבהם, שלמרבה הפלא הניע בקסדתו מעלה ומטה לאות חיוב.
 
האופנוען ירד מאופנועו, הוריד את קסדתו, הסיר את חליפת העור השחורה מגופו והושיט את ידו השמאלית כדי שיוסי יניח עליה תפילין. לאחר שסיים, התרצו רוב חבריו והניחו גם הם תפילין בזה אחר זה. יוסי וישראל עזבו את המקום ופנו לעבר מקומם הקבוע ליד החנויות. צופים וצופות צעירים החלו להתאסף לצדי הכביש, ואז יצאו לדרך המרוצים מחרישי האוזניים.
 
כל העת נשמעו ברקע קולות האופנועים הדוהרים על הכביש. היו אלה ימי הקיץ הארוכים. יוסי וישראל המשיכו להניח תפילין לתושבים החולפים עד שעה שש לפנות ערב, כשעה לפני הדלקת נרות. אז שמעו לפתע רעש גדול מכביש המרוצים וכאשר הביטו לעבר מקור הקול, ראו ענן חול גדול מיתמר אל על. מיד הבינו שאירעה תאונה לאחד האופנוענים. ישראל אמר:
"אוי ואבוי! מישהו התהפך! במהירות המטורפת שלהם, מה כבר יישאר ממנו?!..."
ויוסי ענה:
"אני מקווה שלא קרה משהו רציני", ואחרי רגע הוסיף:
"איזה חילול השם עלול להיות! דווקא בפעם היחידה שבה הנחנו להם תפילין, מתרחשת תאונה...".
 
שניהם קיפלו את השולחן ונסעו לכיוון הכביש. כאשר הגיעו, כבר הגיעה ניידת טיפול נמרץ וחובש טיפל ברוכב האופנוע השרוע ארצה. הם ראו שהאופנוע היה מושלך במרחק ארבעים מטרים מהרוכב ונעצר על ידי גדר יוטה. כמה מהבחורות שצפו בתחרות ובתאונה בכו, ובמקום שררה בהלה.
 
יוסי התקרב לפצוע, ואז ראה את החובש מסיר באיטיות את הקסדה מעל ראשו. יוסי נוכח כי היה זה הבחור שהניח תפילין ראשון... הוא שם לב שהבחור החליף מילים ספורות עם החובש.
 
היה עליהם למהר לביתם לפני כניסת השבת. הם נסעו, כשמראות האירוע לא מרפים מהם. יוסי לא ידע מה לחשוב. כיצד אירעה תאונה דווקא לבחור שהניח תפילין?! אמנם היה בהכרה כאשר קיבל עזרה ראשונה, אבל מי יודע מה מצבו כעת?! כל השבוע חלף עליו בהרהורים מעיקים.
 
ביום שישי הבא חזרו יוסי וישראל לאור יהודה למקומם הקבוע. במהלך הנחת התפילין השגרתית ניגש אליהם איש גבוה עם רעמת שיער מתולתלת, וביקש מהם להניח תפילין. הם לא היו רגילים שאדם כזה ייגש מעצמו ויבקש לקיים את המצווה. גם לא פשוט כל כך להניח תפילין של ראש על רעמת שיער שכזו...
 
לאחר שסיים להניח, אמר האיש:
פרסומת
"אני הדוד של הבחור שהתהפך עם האופנוע בשבוע שעבר. בגללו החלטתי להניח תפילין בקביעות!".
יוסי התרגש: "איפה הבחור? מה שלומו?"
 
"ברוך ה. הוא יצא בזול מכל העסק. נשברה לו היד ונסדקה הלסת. הוא קיבל על עצמו להניח תפילין בכל יום, ולא פחות חשוב: הוא החליט לגמור עם מרוצי המוות האלו...".
 
הסיפור נכלל בספרו של עודד מזרחי, "עין רואה", בהוצאת "ראש יהודי". ליצירת קשר לסיפור אמונה מהחיים פנו למייל odedm@neto.net.il
אהבת את הכתבה?
רוצה לקרוא עוד?
הזן את כתובת המייל שלך כאן משמאל,
ומדי שבוע תקבל כתבות נוספות ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלך.
עלון השבת הפופולרי של הידברות מגדיל את תפוצתו.
מעוניינים להפיץ אותו באזור מגוריכם?
הקליקו כאן.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך
בגיל 111: יהודי, הנחת תפילין?
לא כל יום זוכה שליח חב"ד להניח תפילין לאדם המבוגר ביותר בארה"ב. אחרי כמעט 100 שנה שלא הניח אלכסנדר אימיץ תפילין, פיני מרוזוב זכה להכיר לו ..
   
איך הגעתי למקום הזה?
"השיעורים בערוץ הידברות מובילים אותי לחשוב על מצבי: איך מתמודדים עם כל הכאב העצום הזה שהנפש לא יכולה להכיל? ואז מגיע ידע אמיתי על החיים. זה ..
   
"ככה השבתות שלי ..
"אני שואבת מאתר ומערוץ הידברות המון כוחות להתמודדויות ביום יום" | שיחת תשובה עם הדר שירקין, 22, כפר סבא
   
פנים חדשות
למרות שהיתה לה עבודה קבועה וילדים בריאים, הדברים לא התנהלו למישרין. נילי הרגישה שאף אחד לא שומע אותה, גם לא בעלה שהתרחק ממנה ונאטם כלפיה. היא חשה ..
   
שלא עשני גויה
נועה נישאה לגוי, ודווקא מתוך הריחוק הרגישה שהיא משתוקקת לחזור ליהדותה
   
הזדמנויות חד פעמיות
אחת הבעיות העיקריות שבן דורנו מתלבט בה, היא השיעמום. על אף האפשרויות הבלתי מוגבלות הקימות כיום, הכל נראה אפור וחוזר על עצמו
   
שו"ת תפילין
מדוע לא מניחים תפילין בשבת? מהן התפילין של רבנו תם? האם מותר להניח תפילין מבלי להתעטף בטלית? ומתי יניח אדם שעובד בלילה וישן ביום?
   
"מסרים כה עמוקים, ועוד ..
כולם חשבו שהיא רק מְחקה את האחות הגדולה, אבל האמת שספיר חזרה ליהדות בכוח הרצון הגדול שלה. "למדתי בבית ספר חילוני, סיפרתי לחברות דברי חיזוק מערוץ ..
   
אריק שרון והיהדות: ראיון עם ..
מאבטחו של רה"מ לשעבר, אריאל שרון ז"ל, מגלה כי שרון היה קרוב יותר ליהדות משנדמה, לא הלך לשום מקום בלי התפילין, שם ה נזכר על פיו, והתרגש ..
   
האם מברכים "שהחיינו" ..
מתי מברכים "שהחיינו" בכלל , והאם מברכים על תפילין חדשות בפרט? קבלו סקירה הלכתית בנושא ברכת "שהחיינו" (שו"ת)
   
"ערוץ הידברות פתר לי את ..
במהלך הטיול בהודו חשב שמי (30) שהגיע להרמוניה מושלמת. אבל דווקא שם החלו השאלות לנקר במוחו, והן לא הרפו גם בשובו לארץ. "ואז גיליתי את ערוץ ..
   
"חיי מחולקים לשניים"
יעקב ארביב, בן 26 מאשקלון, רק חיפש מה לראות בטלוויזיה, ו´נפל´ על ערוץ הידברות. "אדם מן השורה לא יודע למי לפנות ולאן ללכת", הוא ..
   
לצעוד בשביל הזהב
רננה שפיר התרחקה מהיהדות בגלל השפעות סביבתיות, אך שבה אליה בעקבות הצפייה בערוץ הידברות, ובפרט בהרצאות הרב פנגר: "היה לי חשוב לשמוע את הדברים מפי ..
   
"ה´ לעולם לא ..
אודליה לביא חוותה משבר אמוני בפטירת אביה, ורק שיעור של הרב זמיר כהן החזיר אותה להרגשה שכל כך חיפשה
   
"קיבלת מחילה מיידית!"
אלעד בן יוסף נולד למשפחה מסורתית, אך גיל ההתבגרות הסיט אותו מהדרך. ודווקא בכלא הצבאי שוב החלה לבעור בו האמונה
   
תגיות: עודד מזרחי, סיפורים מהחיים, אופנועים,
חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה
נתקבלו 2 תגובות
ויתעלה זיכרו לעד ולנצח נצחים!!!! איזה חסדים השי"ת גומל עימנו... גם איתי רבש"ע גמל חסד "גדול". תודה אבא!!!!!!!!!!!!!!! והאמת, רבש"ע גומל איתנו חסדים כל העת, פשוט אנחנו פותחים עיניים כשזה משהו שמשבש את סדר החיים ואז אנחנו אומרים- וואלה! שעה אחת יותר- והייתי מתה. ישתבח שמו תודה

אנחנו תמיד יודעים שכשאדם עושה מצוות, הקב"ה שומר עליו. אבל זה תמיד כיף לשמוע סיפורים כאלו!

מאמרים מומלצים

סרטים מומלצים

שאלות מומלצות
מדורים
המגזין
אקטואליה
חרדים
פורים
תורה ומדע
סיפורים אישיים
שבת
מוזיקה יהודית
אמונה וביטחון
חינוך | משפחה
בריאות ותזונה
פיתוח האישיות
נשים
קבלה | רוחניות
הצופן התנכי
פרשת השבוע
מתכונים
חגים ומועדים
עם סגולה
Judaism | Torah

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט